Kabine toplantısı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda pek önemli konular ele alınırken ekonomik durum, enflasyon konuları da masaya yatırıldı. Erdoğan, toplantının ardından da açıklamalarda bulunmuştu. Başkan Erdoğan, bugün resmi sosyal medya hesabı X’den yaptığı paylaşımıyla da ekonomiye yönelik mesajını yineledi. Erdoğan, paylaşımında doğru politikalar uygulayarak enflasyonun tek haneye düşürüleceğini açıkladı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kimleri Görevden Alacağı Belli Oldu 3

"AMACIMIZ KALICI REFAH"

Ekonomide belirlenen hedeflere ulaşmak amacıyla kararlılıkla ilerlendiği ifade eden Erdoğan, amaçlarının geçici rahatlama sağlama olmadığını, kalıcı refah olduğunu vurguladı.  

"BUNDAN GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYACAKTIR"

“Bundan geri dönüşü olmayacaktır” diyen Erdoğan, hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısını çözmek amacıyla adımlar atıldığını da belirtti. 

Bakan Yumaklı, 'Dünya Arı Günü'nde müjdeyi verdi! Bakan Yumaklı, 'Dünya Arı Günü'nde müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının tamamında şu ifadeleri kullandı: 

“Ekonomide hedeflerimize ulaşmak için para, maliye ve gelirler politikalarımızı ve programımızı uyum içinde, kararlılıkla yürütüyoruz.  

Bizim amacımız, geçici rahatlamalarla sorunu ötelemek ya da popülizme meyletmek değil 85 milyonun tamamı için kalıcı refah artışını sağlamaktır.  

Bundan geriye dönüş olmayacaktır. Enflasyon oranlarının genel olarak öngörülerimizle uyumlu, ancak gıda ve hizmetler gibi bazı alanlarda hâlâ yüksek seyrettiğinin farkındayız. Yıllık enflasyon yaz aylarından itibaren inşallah düşüşe geçecektir. Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısını çözmek için gerekli adımları atıyoruz.  

Doğru politikalarla enflasyonu tek haneye düşürmekte kararlıyız. Bunu daha önce yaptık, inşallah yine başaracağız.”