Tekirdağ'daki mitingde yaptığı konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmasına yönelik düzenlenen saldırı ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Erdoğan Duyurdu! Silahlı Saldırıda Bir Kişi Yakalandı (3)

Erdoğan, "Türkiye'nin her ne surette olursa olsun bir güvensizlik ve huzursuzluk ortamına sürüklenmesine müsaade etmedik, etmeyeceğiz. AK Parti seçim çalışmasına silahlı saldırı gerçekleştiren zanlılarından biri yakalandı, tahkikat devam ediyor” dedi.

AFAD duyurdu: Kahramanmaraş'ta deprem! AFAD duyurdu: Kahramanmaraş'ta deprem!

Erdoğan Duyurdu! Silahlı Saldırıda Bir Kişi Yakalandı (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Tekirdağ’ın kendisi için öneminden bahsederek, “3 Kasım 2002'den beri Tekirdağ'ın tercihi ne olursa olsun şehrimizi hiçbir zaman ihmal etmedik, kaderine terk etmedik. Her fırsatta Tekirdağ'ın misafiri olduk, ya partimizin kongreleri ya toplu açılış törenleri ya da seçim mitinglerimiz vesilesiyle şehrimize sık sık geldik, sizlerle hasret giderdik. Son olarak bundan 8 ay önce Tekirdağlı kardeşlerimizle birlikteydik. 14-28 Mayıs seçimlerinde temennimiz Tekirdağ'da Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamaktı. Ancak bu arzumuzu maalesef gerçekleştiremedik. Bu eksiğimizi 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde telafi etmeye var mıyız? Bunun için önümüzde 50 gün var. Bu 50 günü çok iyi değerlendirmemiz lazım. Hata varsa düzeltecek, sıkıntı varsa giderecek şayet insanımıza ulaşma noktasında engeller varsa mutlaka aşacağız" ifadelerini kullandı.