Maçın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'ya mağlup olduğumuz maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Merih Demiral'e verilen ceza şahsi değil, Türk miletine dönük bir cezaydı" dedi. 

"ATILACAK ADIMLAR NETİCE ALACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda maçı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapısının ve teknik kadroların kalıcılığının önemine vurgu yaptı. Erdoğan, "Önemli olan iki husus var. Bir tepeden tırnağa federasyonun yapısı, iki teknik kadroların kalıcılığı… Dikkat edin Batı’ya veya dünyadaki işleyişe, çorap söküğü gibi bir taraftan ör bir taraftan sökülsün, böyle bir şey yok. Yani oturtacaksan bir yapıyı, kalıcılığı çok önemli. Şimdi bu kalıcılığı yakalayabilmek için de şu anda güzel bir tırmanış, genç bir ekip var. Dolayısıyla bu genç ekiple beraber, bir diğer taraftan da yönetim kadrolarını kalıcı kılmak suretiyle atılacak adımlardan ben netice alınabileceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Merak edileni uzmanı değerlendirdi! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Merak edileni uzmanı değerlendirdi! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

"TÜRKİYE'NİN MİLLET YAPISINA DÖNÜK VERİLMİŞ BİZ CEZA"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Merih Demiral'a verilen cezayla ilgili şu açıklamaları yaptı: "Öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı ve teknik kadroyu, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu maç, UEFA'nın Merih Demiral'a yönelik alelacele aldığı haksız kararın gölgesinde oynandı. Merih'e verilen 2 maç men cezası, şampiyonaya ciddi bir gölge düşürdü. Bu kararın izahı mümkün değil, tamamen siyasi bir karardır. Vicdanları karartmış olabilir, ancak milli takımımızın moral ve motivasyonunu etkilememiştir. Batı'nın bize yaklaşımı bugüne kadar değişmemiştir ve aynı zihniyetle devam etmektedir. Merih Demiral'a verilen ceza, adeta önceden kararlaştırılmış bir cezadır ve Türkiye'nin toplumsal yapısına yönelik bir mesajdır" şeklinde konuştu. 

"MİLLİ TAKIM ADETA KÖK SÖKTÜRDÜ"

A Milli Futbol Takımı, Hollanda'ya karşı gösterdiği performansla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını şu şekilde aktardı: "Tüm bu zorluklara rağmen A Milli Futbol Takımımız, Hollanda gibi bir futbol ekolüne karşı bu akşam adeta kök söktürdü. Heyecan verici, kıran kırana geçen bir müsabaka izledik. İlk golü çok erken attık ve uzun süre maçın kontrolünü elimizde tuttuk. Maçın özellikle son on dakikasında birkaç önemli gol fırsatından da istifade edemedik. Hatta ben bir hakem değilim ama adeta futbol topunu kucaklayıcı bir tavır içerisinde olan Hollandalı futbolcu karşısında, hakem pozisyonunun yakınında olmasına rağmen biz penaltı beklerken o penaltıyı da vermedi" şeklinde konuştu. Erdoğan ayrıca millilerin gayretlerine rağmen yarı finale yükselen takım arasına giremediklerini belirterek, "Ne diyelim, kısmet buraya kadarmış. Son saniyeye kadar ellerinden gelenin en iyisini yapan ve bizlere büyük bir heyecan ve gurur yaşatan millilerimizi gönülden tebrik ediyorum." açıklamalarında bulundu. 

Kaynak: Haber Merkezi