ERDOĞAN AÇIKLADI; OKULLAR AÇILIYOR

Bu haber 07 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

İlkokul birinci sınıf öğrencileri ve okulöncesi eğitim alan öğrenciler 21 Eylül tarihinde uyum haftası ile birlikte yüz yüze eğitime geçiş yapmış ve yüz yüze eğitim bu öğrencileri için pandemi kurallarına uygun bir şekilde tedbirler dahilinde devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimine başlanacağı haberini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından verdi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİ BELİRLENEN KURALLAR ÇERÇEVESİNDE BAŞLATIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı ardından halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süredir uzaktan eğitim alan öğrencilerin pandemi kurallarına uygun bir şekilde belirli sınıflar için yüz yüze eğitiminin başlayacağı bilgisini paylaştı. Erdoğan 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz.” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN KAPSAMINI GENİŞLETME KARARI ALDIK

Erdoğan, “Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretime geçilmesini temin etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir.” dedi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.