75 yaşındaki deneyimli oyuncu, sergilediği başarılı performansıyla geniş bir hayran kitlesine sahip.

Galatasaray’ın eski ikinci başkanı Atilla Donat neden öldü? Kaç Yaşında? Galatasaray’ın eski ikinci başkanı Atilla Donat neden öldü? Kaç Yaşında?

Erdal Özyağcılar, sinema kariyerine 1966 yılında Atıf Yılmaz'ın "Ölüm Tarlası" adlı filmiyle başladı. Ardından "Kibar Feyzo" (1978), "Çöpçüler Kralı" (1977) ve "Yılanların Öcü" (1985) gibi unutulmaz filmlerde rol aldı. Televizyon izleyicisinin de yakından tanıdığı bir isim olan Özyağcılar, "Bizimkiler" (1989), "Yabancı Damat" (2004) ve "Elveda Rumeli" (2007) gibi popüler dizilerde de performans sergiledi.

Tiyatro sahnesinde de aktif olan usta oyuncu, 50'den fazla sinema ve televizyon dizisinde rol alarak geniş bir kariyere imza attı. Şu sıralar "Gaddar" dizisinde canlandırdığı Ekber karakteriyle yeniden gündeme gelen Erdal Özyağcılar, bu performansıyla izleyicilerden tam not aldı.

Dizideki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Erdal Özyağcılar hakkında yapılan aramalar artış gösterdi. Özellikle, hayranlarının en çok merak ettiği konuların başında usta oyuncunun memleketi geliyor. Erdal Özyağcılar'ın memleketini duyanlar, bu bilgi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Ünlü oyuncunun memleketine dair detaylar, hayranları tarafından ilgiyle araştırılıyor ve bu konu sosyal medyada da sıkça konuşuluyor. Erdal Özyağcılar'ın kökleri ve doğduğu yer hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, usta oyuncunun hayat hikayesinin bu yönünü de keşfetmek istiyor.

Erdal Özyağcılar'ın Memleketini Duyanlar Şaşkınlıklarını Gizleyemiyor! İşte Usta Oyuncunun Memleketi. (1)

İşte Erdal Özyağcılar'ın memleketi...

4 Ağustos 1948 tarihinde dünyaya gelen Erdal Özyağcılar Bursa’nın İznik ilçesinde doğmuştur.

Editör: Kardelen Çıkmaz