Polatlı Devlet Hastanesinde 23 Nisan heyecanı yaşandı Polatlı Devlet Hastanesinde 23 Nisan heyecanı yaşandı

Türkiye, 31 Mart günü sandığa giderek 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini belirledi. Ankara’nın en büyük 5'inci ilçesi olan Etimesgut'ta 20 yıl belediye başkanlığı yapan MHP'li Enver Demirel'e karşı yarışan Erdal Beşikçioğlu, ilçenin belediye başkanı oldu.

Beşikçioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da katıldığı törenle bugün mazbatasını aldı ve görevine başladı.

Mazbata töreninin ardından sosyal medya hesabından üst üste paylaşımlar yapan Beşikçioğlu, Etimesgut’ta hayata geçireceği ilk projelerini tek tek sıraladı.

Erdal Beşikçioğlu Niğdeli Ve Şereflikoçhisarlılarla Buluştu (2)

VALİ FİLMİNE GÖNDERME YAPTI

Beşikçioğlu, "Seçim çalışmalarında bana herkes Vali filmindeki gibi vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir yönetim istediklerini söyledi" dedi. İşte Beşikçioğlu'nun paylaşımları:

- Eryaman Metrosu ile Çayyolu Metrosu'nu bağlayacak raylı sistem projesini Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız.

- Etimesgut'ta 3 tane üniversite var, ayrıca diğer üniversiteler de komşu ilçelerde ama Etimesgut'ta 1 tane bile öğrenci yurdumuz yok. Öğrenci yurdu açacağız.

 - Eğitim seviyesi yüksek bir nüfus olmasına rağmen sosyal ve kültürel etkinlikler sınırlı. Etimesgut'ta oturanlar, etkinlikler için merkeze gitmek zorunda. Biz Etimesgut'ta sosyal ve kültürel etkinlikleri başlatacağız, vatandaşlarımız merkeze gitmek zorunda kalmayacak.

- Seçim çalışmalarında bana herkes Vali filmindeki gibi vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir yönetim istediklerini söyledi. Artık belediyede protokol kapıları falan olmayacak. Filmdeki uygulamaların gerçeğe dönüşmesini istiyor vatandaş.