Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TRT Haber canlı yayınında konuştu. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilme kararını değerlendiren Erbakan, "Muharrem İnce'nin çekilmesiyle seçmenlerinin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek" yorumu yaptı.

erbakandan-ince-yorumu-bu-kararin-arkasinda-bir-kumoas-oldugu-ortada (2)

Fatih Erbakan: Sayın Meral Akşener hanım masadan kalkarsan dosyalarını açıklarız diye tehdit edilmişti.

İnce hakkındaki iddialara da değinen Erbakan, "Türk siyaseti daha önce de bu tür kumpaslara maruz kalmıştı. Sayın Meral Akşener hanım masadan kalkarsan dosyalarını açıklarız diye tehdit edilmişti. Hakkında usulsüzlükle ilgili bir dosya olduğu iddia edilmişti. Sayın Muharrem İnce diyor ki; bu kumpas kasetini en çok benim CHP'deki arkadaşlarım yayınlıyorlar. Sosyal medyada yayılması için uğraşıyorlar. Bunlar muhalefetteki partilerin içinde bulunduğu durumun sıkıntılı bir durum olduğunu gösteriyor" şeklinde konuştu.

erbakandan-ince-yorumu-bu-kararin-arkasinda-bir-kumoas-oldugu-ortada (3)

Fatih Erbakan: Şantajlar, kaset kumpasları.. Muhalefetin bunlarla anılması kendileri için bir dezavantaj.

Muhalefetin "kaset" ve benzeri iddialarla gündeme gelmesini değerlendiren Erbakan, "Çeteler, gizli para ilişkileri, siyasetin dışarıdan dizayn edilmeye çalışılması, şantajlar, kaset kumpasları.. Muhalefetin bunlarla anılması kendileri için bir dezavantaj" ifadelerini kullandı.

erbakandan-ince-yorumu-bu-kararin-arkasinda-bir-kumoas-oldugu-ortada

Fatih Erbakan: Muharrem İnce'nin çekilmesiyle seçmenlerin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek.

Polatlı CHP'den seçim yorumu: İktidar kendi enkazını devraldı! Polatlı CHP'den seçim yorumu: İktidar kendi enkazını devraldı!

İnce'nin adaylıktan çekilmesinin sandığa nasıl yansıyacağı tahmininde de bulunan Erbakan, şunları söyledi:

“Muharrem İnce'nin çekilmesiyle seçmenlerin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek. Gidenlerin hepsi de sayın Kılıçdaroğlu'na oy verecek diye düşünmüyorum. Bir kısmının başka adaya bir kısmının da sayın Cumhurbaşkanımıza oy vereceğini tahmin ediyorum.”

İHA