ERBAKAN ÇİFTÇİ İLE HASAT YAPTI

Bu haber 05 Temmuz 2021 saat 9:46 'de eklendi.

Yeniden Refah Partisi çiftçinin içinde bulunduğu durumu göstermek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında Polatlı’da bir tarlaya buğday ekimi gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk defa bir siyasi parti, çiftçinin içinde bulunduğu durumu en iyi şekilde anlamak için buğday ekti ve biçti. Tarlanın biçimi geçtiğimiz gün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ında katılımıyla yapıldı. Biçilen buğday Polatlı Ticaret Borsası’nda satılarak çiftçinin yıl boyu yaptığı masraf ve elinde kalan para ortaya çıkmış olacak. Erbakan, daha sonra Polatlı Cumhuriyet Meydanında bir miting düzenledi ve çiftçinin, esnafın ve ekonominin durumunu değerlendirdi.

ERBAKAN POLATLI’YA GELDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bugün beraberinde Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez ve Ankara Teşkilat Başkanları ve Ankara İl Yönetimi ile birlikte Polatlı’ya geldi. Erbakan ve beraberindekileri, Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk ve partililer karşıladı. Yeniden Refah Partisi Ekonomik İşler Başkanlığınca geliştirilen proje kapsamında Kasım ayında Kuşçu Mahallesinde partiye ait yaklaşık 30 dönüm arazide ekimi yapılan buğdayın biçim işlemi Genel Başkan Erbakan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Erbakan ve parti heyeti daha sonra Polatlı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi. Projeye ilişkin bilgi veren Yeniden Refah Partisi Ekonomik İşler Başkanı Fatih Öztek, bir siyasi iktidarın çiftçinin ürününü ekerken biçerken yaşadıklarını bilmeden fiyat vermesinin doğru olmadığını ve bu amaçla böyle bir proje gerçekleştirdiklerini belirtti.

ÖZTÜRK: YENİDEN REFAH PARTİSİ OLARAK KUTLU BİR YOLDAYIZ

Programın açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk; “Bizler yeniden refah partisi olarak kutlu bir yoldayız. Çünkü milli görüş çizgisinde ve saflarındayız. Bizler ülkemizi böldürtmeyeceğiz, parçalatmayacağız bizler siyonistlerden ödev ve görev almayacağız. Güvenliğimiz için milletimizin özgürlüğünden milletimizin özgürlüğü için güvenliğimizden vazgeçmeyeceğiz. Hangi mezhep olursa olsun memleketimize vatandaşlık bağı ile bağlanan herkes; yasalar içinde kaldığı sürece, eşit, adil, adaletli, imtiyazsız, ayrımcılık, kayırmacılık olmadan hep birlikte refah ve huzur içinde yaşayabilmeleri için mücadele edeceğiz. O nedenle milli görüş çatısı altında siyaset yapıyoruz. Önce rabbimin rızasını kazanmak sonra ülkemizin refahı huzuru için daha sonrada genel başkanımızı başkan yapmak için bıkmadan yorulmadan uyumadan çalışacağız.” dedi.

MİLLETİMİZ CANINI DİŞİNE TAKIP HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR

Polatlı Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen mitingde konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, çiftçinin durumunu değerlendirdi. Bu şartlar altında üretim yapan çiftçinin alnından öpüp madalya takılması gerektiğini aktaran Erbakan; “En iyi ihtimalle, 27 dönüm tarlada yapılan tarımın, ekimin, biçimin, hasadın sonunda, ekim-kasım ayından bu yana 9-10 aylık emek ve uğraşın sonunda elde edeceğimiz gelir aylık 600 lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Elde edilen buğdayın yanında samanın da değerini katmanıza rağmen maliyeti düştüğünüz zaman yıllık 7 bin 200 lira gibi bir gelir elde ediliyor. Bu şartlar altında üretim yapan çiftçinin alnından öpmek ve bir de üstüne madalya takmak gerekir. Rakamlar ortada, gerçekler ortada. Dünyanın başka bir yerinde olsa bu çiftçiler başkente yürürler, hükümeti devirirler, ülkeyi birbirine katarlar. Ancak bizim aziz milletimiz, hangi zorlukla karşılaşırsa karşılaşsın, vatanına milletine karşı gelmeme ahlakına sahip olduğu için bugün hala sabrediyor, hala susuyor. Canını dişine takıp hayatta kalma mücadelesi veriyor.” dedi. Ülkenin ekonomik durumunu da değerlendiren Fatih Erbakan, iktidarı eleştirdi. Ülkenin temel problemlerinden bahseden Erbakan, işsizliğin önüne geçilemediğini ifade etti. Erbakan, iktidar olduklarında çiftçinin, esnafın, memurun ve emeklinin rahat etmesi en büyük amaçları olacağını vurguladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.