TFF 3. Lig Play-Off Finali, Erbaaspor ve 1984 Muşspor arasında kıyasıya rekabet içersinde geçti. Karşılaşmanın normal süresi 1-1 sona eren maçta Erbaaspor, 1984 Muşspor’u penaltılarda 5-4 mağlup ederek TFF 2. Lig’e yükseldi.

Maçın hakemliğini Yiğit Arslan, Gökmen Baltacı ve Egemen Savran üstlenirken Erbaaspor'un kadrosunda Onur Özalgan, İbrahim Konuksever, Erdi Bakırcı (85. dakikada İlker Sayan ile değişti), Çağrı Bülbül, Erçin Ilgaz, Oğulcan Enes Demircioğlu (75. dakikada Berat Yaman ile değişti), Mehmet Tosun (76. dakikada Hüseyin Çolak ile değişti), İbrahim Kaya (90. dakikada Bayduhan Taşova ile değişti), Emirhan Çavuş (46. dakikada Tahsin Hacımustafaoğlu ile değişti), Aykut Sarıdoğan (90+9. dakikada Birkay Yılmaz ile değişti) ve Alperen Doğan yer aldı. Erbaaspor'un teknik direktörlüğünü Fahrettin Sayhan üstlendi.

Cenk Tosun'dan Montella'ya mesaj: “Oynamaya hazırım ve oynamak istiyorum” Cenk Tosun'dan Montella'ya mesaj: “Oynamaya hazırım ve oynamak istiyorum”

ERBAASPOR'DAN GURUR 

1984 Muşspor ise sahada İlker Günay, Salih Zafer Kurşunlu, Efe Karaoğlu, Kadir Yazıcı, Atalay Gürel (63. dakikada Ahmet Abdullah Çakmak, 110. dakikada Ömer Çetinbaş ile değişti), Mahsun Çapkan (77. dakikada Muhammet Fatih Yıldırım ile değişti), Furkan Gedik (84. dakikada Canberk Dilaver ile değişti), Taha Tunç (84. dakikada Ebu Sıddık Çelik ile değişti), İlker Avşar (64. dakikada Ozan Papaker ile değişti), Mervan Yusuf Yiğit ve Yusuf Yıldırım kadrosu ile mücadele etti. Takımın teknik direktörlüğünü Ercüment Coşkundere yaptı.

Maçın gollerini 1984 Muşspor'dan Furkan Gedik 19. dakikada, Erbaaspor'dan İlker Sayan ise 90+3. dakikada kaydetti. Maçın sonunda penaltı atışları sonucu Erbaaspor, 1984 Muşspor’u 5-4 mağlup ederek TFF 2. Lig’e yükselmeyi başardı. 

İHA

Editör: Tuğba Akkesen