ENGİNYURT: TASARRUF GENELGESİ YEREL BASINA MAĞDURİYET YAŞATTI

Bu haber 02 Eylül 2021 saat 8:47 'de eklendi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Polatlı’ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Polatlı esnafıyla bir araya gelen Enginyurt, Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Ankara Pancar Kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, Polatlı Berberler Odası Başkanı Mesut Bastı, Polatlı Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı’yı da ziyaret etti. Gazetemizi de ziyaret ederek gazetemiz sahiplerinden Aykut Kaya, Ali Rıza Ovacık ve Tevfik Emre Efe ile görüşerek yerel basının sorunlarını dinleyen Cemal Enginyurt daha sonra ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

ORTADA TASARRUF FALAN YOK

Tasarruf genelgesiyle yerel basının büyük mağduriyet yaşadığını ifade eden Enginyurt, “Polatlı’da esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, yerel basınımızı ziyaret ederek gerek Türkiye’nin gerekse Polatlı’mızın sorunlarını yerinde görmek ve vatandaşımızın sivil toplum örgütlerimizin çözüm önerilerini almak üzere İlçe Başkanımız Erkut Bey ve Birol Gökçe bey ve arkadaşlarla Polatlı’yı ziyaret ettik. yerel basın olarak en kötü süreçlerden birini yaşıyoruz. Yıllarca sarı basın kartı sahibi bir gazeteci olarak yerel basın hakikaten ekonomik anlamda büyük bir mağduriyet içerisinde hükümetin vatandaştan beklediği tasarruf genelgesi doğrultusunda sarayı ve Türkiye Büyük Millet Meclisini muaf tutup vatandaştan beklediği tasarruf genelgesi doğrultusunda maalesef devlet kamu kurum kuruluşları aboneliklerini kestiler basın ilan kurumu ilanlarını azalttılar ve böylelikle tasarruf yapacaklarını düşündüler on binlerce insanın geçim kapısı olan yerel basınımızın büyük bir mağduriyet yaşadığını bu vesile ile bir kere daha dile getirmiş olayım. Bu yanlış bir uygulamadır bu uygulamadan derhal vazgeçilmelidir. Bu tasarruf genelgesini 6 ayda bir Sayın Cumhurbaşkanına sunuyorlar, sayın Cumhurbaşkanı da tasarruf yaptığını zannediyor. Aslında ortada tasarruf falan yok. Diyanet 6 ayda kendisine ayrılan bütçenin 6 katı harcama yapmış, yani ülkede vatandaşa şükür sünnettir şükretmek gerekir diye camide vaaz eden diyanet bile bütçesinin 6 katını harcamış ise tasarrufu bizden bekleyeceklerine önce kendileri yapmalılar. Makam araçları saltanatı Türk milletinin gözünün içine baka baka Türk milletini adeta kahredercesine almış başını gidiyor. Sayın cumhurbaşkanının bir gezisinde en az yedi uçakla seyahat ediliyor. Yetmiyor sayın cumhurbaşkanının yurt dışı seyahatlerinde çok sevdiği otomobili yanında bulunsun diye kargo uçağı ile otomobili dahi dünyanın her yerine taşınıyor. Sadece bir uçağın kalkışının 250 Bin dolar olduğunu düşünürsek kendilerinden tasarruf yapmayanlar, 7 bakan bir yere yolculuk yaparken 7 ayrı uçakla gidenler tasarrufu milletten vatandaştan bekliyor. Özellikle de yerel basından bekliyorsa hakikaten bu ülkenin çivisi çıkmış demektir. İnşallah bunların son bulması gerekir.” dedi.

HER ŞEY ÇOK KÖTÜ GİDİYOR BUNU GÖRDÜK

İktidarın her şeyin iyi gittiğini söylese de sokakta her şeyin kötü gittiğini belirten Enginyurt, “Esnaf kefalet kooperatifini, berberler odasını, elektrikçiler odasını ziyaret ettik, sokakta vatandaş ile görüştük. Bugün günlerden Çarşamba ve Polatlı sokaklarında kimse yok alışveriş yok siftah yapmayan esnaf çok, dolayısıyla iktidar her şey iyi gidiyor dese de sokakta her şey çok kötü gidiyor bunu gördük. Sokak feryat ediyor, gençler önümüzü kesiyor, üniversite mezunuyuz hiçbir işe geremedik diyor. Öğretmen adayı bir genç 700 bin öğretmen adayının olduğu bir ülkede sayın cumhurbaşkanı 20 bin öğretmen alacağız diyerek müjde vermiş gibi görünürken bugün 1 Eylül okullar açılıyor ama bir tane öğretmen atanmadı. Sağlıkta atamalar bekleniyor bir tane atama yok, Türkiye’nin milyonlarca genci iş bekliyor ama ülkenin cumhurbaşkanı millet açsa muhalefet doyursun diyor. Açları yoksulları gençleri görmüyor.” dedi.

TÜRKİYE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ

Türkiye’yi karış karış gezdiklerini ifade eden Enginyurt, “Demokrat Parti olarak sayın genel başkanımız Gültekin Uysal’ın önderliğinde inşallah seçin erken yada 2023 zamanında nerede olursa olsun, biz bu sorunları çözmek için yola çıktık Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Demokrat Parti 75 yıllık siyasi tarihinde barajlar, köprüler, yollar yapmış bir siyasi hareket fabrikalar kurmuş bir siyasi hareket olarak Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaktır.” dedi.

ÜÇÜNCÜ İTTİFAK BÖLÜNME YARATIR

“Üçüncü İttifak’ın Recep Tayyip Erdoğan ittifakının işine yarayacağına inandığımız için biz üçüncü ittifak yoluna sağ cihatta ya da millet ittifakı cenahında bir bölünme yaratacağını ve bunun bir tezgah olacağını düşünüyoruz. Üçüncü ittifak değil millet ittifakı eğer devam edecekse tek başına parçalanmamış bir şekilde millet ittifakı devam etmelidir. Bu oyuna gelmemelidir. Baraj yüzde 5’e düşüyor millet ittifakı içinde kendi logomuzla seçime girme niyetimiz var.” dedi.

POLATLI’DA BÜYÜK BİR MAĞDURİYET YAŞIYOR

Kuraklık nedeniyle üreticinin büyük mağduriyet yaşadğını söyleyen Enginyurt, “Polatlı özeline baktığımızda da buğday üreticisi kuraklık sebebi ile büyük bir hayal kırıklığı yaşamış büyük bir mağduriyet yaşıyor. Ama maalesef tarımdan anlamayan Tarım Bakanı, her şey iyi diyor son 20 yılın en güzel yıllarını yaşıyoruz diyor. Kibirden kendini beğenmişlikten taviz vermiyorlar. Çiftçiden 2 bin 400 liraya aldıkları buğdayı 4 bin TL’den ithal eder hale geldiler elin Rus’una Amerikalısına İspanyol’una kat kat fazla ödeyenler kendi vatandaşına gelince çile çektiriyor. Bu çilelerinde son bulması için biz Demokrat Parti olarak milletimizin Demokrat Partiyi tercih etmelerini Türk milletinin geleceği, gençlerin geleceği açısından olumlu olduğuna inanıyoruz.” dedi.

ANKARA’NIN KADERİ SON DERECE ÖNEMLİDİR

Cemal Enginyurt, “İnşallah Polatlı’nın kaderini de Ankara’nın kaderini de ki Ankara’nın kaderi son derece önemlidir, Ankara Cumhuriyetin başkentidir, Ankara Mustafa Kemal Atatürk’ün gözbebeğidir. Maalesef 19 yıldır iktidar yönetenler Mustafa Kemal Atatürk’ten nefret ediyor, intikam almak istiyorlar, Türkiye Cumhuriyetinden nefret ediyorlar intikam almak istiyorlar. Mustafa Kemal Atatürk’e zalim ve kafir diyen Cuma hutbelerinde 30 Ağustosta Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaktan imtina eden bir zihniyet yönetiyor ülkeyi. Demokratlar olarak biz diyoruz ki Cumhuriyete sahip çıkma Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmak Laik ve demokratik Türkiye’ye sahip çıkmak için dağ taş geziyoruz ve milletimizden de destek bekliyoruz. Ben bütün Polatlılılara sevgi ve saygılarımı iletiyorum.” dedi. Haber/ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.