Türk Kızılay, Engelli bireylerin olağan ve olağanüstü durumlarda sahada Türk Kızılay ekipleriyle gönüllü olarak faaliyet göstermesi adına Engelsiz İkram Aracı’nı tasarladı. Engelsiz İkram Aracı ile engelli gönüllüler herhangi bir durum karşısında Türk Kızılay’ı ekipleriyle beraber sahada omuz omuza çalışabilecek. 

Engelli Gönüllüler Sahada Türk Kızılay'ından “Engelsiz İkram Aracı”  (2)

Savaş gemilerinin ziyarete açılacağını duyanlar uzun kuyruklar oluşturdu Savaş gemilerinin ziyarete açılacağını duyanlar uzun kuyruklar oluşturdu

Engelsiz İkram Aracı içerisinde Avrupa engelli normlarına uygun sesli ve ışıklı çağrı butonları, engelli lifti, Braille alfabesiyle desteklenen kabartmalı etiketler yer alıyor.  

Engelli Gönüllüler Sahada Türk Kızılay'ından “Engelsiz İkram Aracı”  (1)

10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Engelsiz İkram Aracı’nda dağıtım yapan Engelsiz Kızılay gönüllülerinden işitme engelli Şule Denli ve görme engelli Hamit Alemdaroğlu, herhangi bir afet anında katkı sağlamak istediklerini, ikinci plana atılmak istemediklerini belirtti.  

Engelli Gönüllüler Sahada Türk Kızılay'ından “Engelsiz İkram Aracı”  (4)

Kızılay Engelsiz Ankara Başkanı Ayhan Metin, engelli bireylerin mutlaka faaliyetlerde görev almalarının gerektiğini vurgulayarak, ön yargılarında bu çalışmalar sayesinde kırılacağını ifade etti.  

Engelli Gönüllüler Sahada Türk Kızılay'ından “Engelsiz İkram Aracı”  (3)

Her ilde en az bir tane engelsiz araç verileceğinin planlandığını belirten Metin, bütün ikram araçlarının engelsiz olarak dönüştürüldüğünde her birlikte yardım faaliyetlerinde bulunulacağını açıkladı. 

İHA