Çankaya Belediyesi, 10-16 Mayıs “Dünya Engelliler Haftası” dolayısıyla Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan; Atakan, Ebubekir Faruk, Efekan, Seyfi, Umut ve Yiğit Efe için Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde asker kınası programı düzenledi.
Bu özel haftada ayrıştırmadan, en büyük hayalleri askere gitmek olan özel gereksinimli bireylerin mutluluğu görülmeye değerdi. Tesiste düzenlenen programa Atakan, Ebubekir Faruk, Efekan, Seyfi, Umut ve Yiğit Efe ve ailelerinin yanı sıra yakınları da katılım sağladı.
Program kapsamında konuya dair açıklamalarda bulunan Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güler, Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim alan ve vatani görevini yerine getirme hayali kuran Atakan, Ebubekir Faruk, Efekan, Seyfi, Umut ve Yiğit Efe için Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde muhteşem bir asker kınası düzenlendiğini belirterek, “Mehmetçiklerimiz için en büyük dileğimiz, sağlıkla, mutlulukla gidip dönmeleridir” dedi.
Programa çocuklarıyla beraber katılan anne ve babalar ise duygusal anlar yaşayarak bu organizasyondan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.
HABER: Gizem Tuğçe BAYHAN