Film izlemeyi düşünen vatandaşlar genellikle Netflix'de yayınlanan kaliteli içerikleri araştırıyor. Netflix ürettiği içeriklerle tüm dünyada milyonlarca kişiye hizmet ediyor. Her türden filmler bulunan bu sitede sizler için en iyi 10 korku filmini haberimizde araştırdık. İşte Netflix'de en iyi 10 korku filmi:

En iyi Netflix korku filmleri

Sihirbaz - The Conjuring

Tüm zamanların en sevilen korku filmlerinden biri olan The Magician, çiftlik evlerinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra korkunç paranormal olaylarla karşılaşan Perron'un ailesini konu alıyor. Aile, bu kötü ruhlardan uzaklaşmak için Ed ve Lorraine Warren adlı şeytani bir bilim adamından yardım ister. Ellerinden geleni yapan aileden kaçmayı başarabilecek mi? Korkunç olayları ve senaryosuyla dünya çapında eleştiriler alan ve eleştirmenlerin beğenisini kazanan Sihirbazı mutlaka izleyin.

Sis The Mist

Eğer sadece korku filmlerinden hoşlanmıyorsanız Amerikan bilim kurgu korku filmi türünde olan bu filmi izleme şansını yakalayabilirsiniz. Oğlu ve birkaç kasaba halkıyla birlikte alışveriş merkezinde mahsur kalan David, çok geçmeden kasaba halkının sisli bir sisin içinde kaldığını fark eder. Bu, karşılaştıkları herkesin kanını isteyen canavarlara kapıyı açar. Stephen King'in aynı isimli romanından uyarlanan filme bir şans verebilirsiniz.

Korku Sokağı

Fear Street Part 1: 1994 ve devamı olan Fear Street Part 2: 1978 ve Fear Street Part Three 1966, üç dizisi, farklı oyuncuları ve dizideki farklı hikayeleriyle izleyiciyi kendine özgü bir şekilde etkilemeyi başarıyor. Bu filmi tamamlayan pek çok kanlı ve şiddetli cinayet sahnesi var. Birbirinin devamı olan filmleri baştan başlayarak izleyebilirsiniz.

Ölümcül Deney

Çok ünlü bir film olan Resident Evil, tüm zamanların en inanılmaz korku filmlerinden biridir. Özellikle ilgi çekici olay örgüleriyle izleyicilerden ve eleştirmenlerden büyük beğeni topladı. Filmde tehlikeli ve yiyici zombiler var ve zombi salgını, onları yürüyen ölülere dönüştüren bir laboratuvar virüsünün sonucudur. Seçkin bir askeri birlik, yayılan tehdide karşı saldırıyor ve zombileri yenmeye çalışıyor.

Evil Dead

2013 yapımı Evil Dead filmi bilinmeyen gerçek bir korku filmi değildir. Filmde, bir grup arkadaş kötü bir kitap bulur ve kazara korkunç, kana susamış bir iblis sürüsünü serbest bırakır. Senaryosunu Sam Raimi'nin yazdığı 1981 yapımı aynı isimli korku filminin uyarlaması korku açısından tatmin edicidir.

Behzat Ç. Yeni Sezon Oyuncuları Kimler? Yeni Karakterler Behzat Ç. Yeni Sezon Oyuncuları Kimler? Yeni Karakterler

Gerald'ın Oyunu

Stephen King'in aynı isimli romanından uyarlanan Gerald's Game, Amerikalı duygusal gerilim ve korku filmidir. Film, aşklarını eskisi gibi yaşamak için ücra bir kulübeye giden bir çiftin, yanlışlıkla kocasını öldüren Jessie'nin hikâyesini anlatıyor. Pek çok olumlu eleştiri alan film, farklı konusu nedeniyle tercihiniz olabilir.

Ritüel

Netflix orijinal filmlerinden biri olan Ritual, "Ne kadar derine inersen o kadar ayrılırsın" cümlesini vurguluyor. Adam Nevill'in aynı isimli romanından uyarlanan film; Uğursuz, ürpertici ve gelişen olduğu belirtiliyor. Uzun süredir gergin bir bağa sahip olan dört arkadaşın etrafında dönen hikaye, İsveç'in vahşi doğasında yürüyüşe çıktıklarında aniden değişir.

Sürünme

2014 yılında vizyona giren psikolojik korku filmi arayanlar için doğru seçenektir. Ölmek üzere olan bir adam kamerayı ziyaret ettiğinde ve kendini kapana kısılmış halde bulduğunda bir dizi rahatsız edici olay ortaya çıkar. 2017'nin devamında daha fazla gerçek ortaya çıkıyor ve tehditler artıyor.

Sizlere Netflix'de meydana gelen en iyi korku filmlerini araştırdık. Bu filmleri izlemeyi unutmayın...