31 Mart yerel seçimler hızla yaklaşırken partilerin de adayları netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak CHP Adana Çukurova belediye başkan adayı Emrah Kozay hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Emrah Kozay kimdir? CHP Adana Çukurova Belediye Başkan Adayı Emrah Kozay nereli kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar... 

Emrah Kozay kimdir?

CHP Çukurova Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından, Avukat Emrah Kozay'ın biyografisi merak konusu olmaya başladı. Adana'nın Seyhan İlçesi'ne bağlı Mıdık Mahallesi'nde 1982 yılında doğan Emrah Kozay, lise eğitimini Anafartalar Lisesi'nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde aldı. 2012 yılından itibaren Adana Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmanın yanı sıra, aile şirketi olan Kozay Grup'ta da yöneticilik görevini sürdürmektedir. 2008 yılında 26 yaşında iken CHP'de aktif siyasete atılan Kozay, uzun dönem il ve ilçe delegeliği ile il ve ilçe seçim kurulu üyeliklerini üstlenmiştir. Ayrıca, CHP Adana İl Örgütü Seçim Koordinasyonunda başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulunmuş, iki dönem CHP Hukuk Danışma Kurulu Başkanlığı ve üç dönem CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürütmüştür. Siyasete adım attığı günden itibaren CHP'nin her kademesinde aktif rol alan Avukat Kozay, parti ilkeleri ve programı doğrultusunda CHP'yi yerelde ve genelde iktidara taşıma konusundaki özverili çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. 2018 yılında henüz 36 yaşında iken CHP Adana İl Başkanlığı görevine getirilen Kozay, CHP'nin büyük başarı elde ettiği 2019 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi'ni, Ceyhan ve İmamoğlu ilçe belediyelerini kazanmasında önemli rol oynamıştır. İl Başkanlığı görevinden sonra da CHP'nin yerelde ve genelde iktidarı için çalışmalarını aralıksız sürdüren Kozay, 2024 yerel seçimlerinde CHP Seyhan Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştur. Lisans eğitimi sırasında lisanslı olarak basketbol oynayan ve boş zamanlarında motosiklet sürmeyi seven Avukat Kozay, sorumlu bir vatandaş olarak halen birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik yapmaktadır.

Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli? Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli?

Emrah Kozay

CHP Adana Çukurova Belediye Başkan Adayı Emrah Kozay nereli? 

Emrah Kozay, Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Mıdık Mahallesinde dünyaya gelmiştir. 

Emrah Kozay kaç yaşında? 

Emrah Kozay, 1982 yılında dünyaya gelmiş olup 40 yaşındadır.