EMNİYETTEN PROMOSYON AÇIKLAMASI

Bu haber 14 Ekim 2022 saat 9:39 'de eklendi.

Polis maaş promosyonu için geçtiğimiz günlerde açıklama gelmişti. Tek seferde peşin ödenecek 27 Bin TL polis promosyonunun hangi tarihte ödeneceği merak ediliyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konu hakkında açıklama geldi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti. Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır. Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

POLİS PROMOSYONU NE KADAR?

Polis promosyonlar tek seferde peşin olarak 27 Bin TL ödenecek.

POLİS MAAŞ PROMOSYONU HANGİ BANKADAN ALINACAK?

Polis teşkilatı mensupları maaş promosyonlarını yapılan protokolle Vakıfbank’tan alacaklar.

POLİS MAAŞ PROMOSYONU NE ZAMAN YATACAK?

Polis maaş promosyonu peşin ve tek seferde 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla ödenecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.