İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarıyla bir kez daha kahrolduklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sivillerin sığındığı okulların, hastanelerin, ibadethanelerin, kampların hedef alındığı, kadın, çocuk, yaşlı demeden masum insanların hastalığa ve açlığa mahkûm edildiği vahşetin durması hususunda çağrı yaptı.

İsrail'in Gazze'nin Refah bölgesine gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin, Emine Erdoğan, resmi sosyal medya hesabından, "Filistin için tek yürek" etiketiyle paylaşım yaptı. Evlerinden edilen 1,5 milyon Filistinlinin yaşadığı Refah'ın Gazze'de yedi aydır devam eden soykırımdan kaçan masumların son sığınaklarından da olduğunun altını çizen Emine Erdoğan, Filistinlilerin 7 Ekim'den bugüne insani bir kâbusun içinde yaşadıklarını belirtti.

Müzik atölyesi, ritim çalışmalarıyla devam ediyor Müzik atölyesi, ritim çalışmalarıyla devam ediyor

"MÜCADELEYİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Emine Erdoğan, İsrail'in uluslararası hukuku görmezden gelerek işlediği savaş suçlarına yenilerini eklemeye ve katletmeye devam ettiğini belirten, şu sözleri kaydetti:

"Filistinlilerin insani yardımlarla bağını koparmayı amaçlayan, ateşkes müzakerelerine gölge düşüren Refah kenti saldırılarıyla bir kez daha kahrolduk. Sivillerin sığındığı okulların, hastanelerin, kampların hedef alındığı, ibadethanelerin, kadın, çocuk ve yaşlı demeden masum insanların hastalığa ve açlığa mahkûm edildiği vahşet artık durmalı. Zira hiçbir ilahi ahit, hiçbir meşru ideoloji zulmü kapsamaz. Telafisi olmayan bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istiyor, tüm kalbimle Filistin'in hak ettiği huzura kavuşmasını diliyorum. Filistinli kardeşlerimizin ait oldukları topraklarda çocuklarını barış ve güven içinde yetiştirebilecekleri günler gelene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz."

İHA