Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İsrail'in Filistinlilerin yaşadığı Refah'taki çadır kentine yönelik saldırısını sosyal medya hesabından sert bir şekilde eleştirdi. Emine Erdoğan paylaşımında, İsrail'in, Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma kararına rağmen Refah'ta bulunan çadır kampına düzenlediği bombalı saldırıyı insanlık onuruna yapılmış en büyük ihanetlerden biri olarak değerlendirdi. 
Emine Erdoğan “İnsanlık Onuruna Yapılmış En Büyük Ihanet” 

Emine Erdoğan'ın paylaşımında, "Soykırımcı İsrail'in Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma kararına rağmen Refah'ta masum Filistinlilerin sığındığı çadır kampını bombalaması, insanlık onuruna yapılmış en büyük ihanetlerden biridir" ifadelerine yer verildi. Ayrıca, yanarak can verenlerin çığlığının vicdanlarda yankılandığını belirtti. 

Emine Erdoğan, bu vahşetin tanığı olmanın verdiği derin üzüntünün ve içlerindeki öfkenin tarifi olmadığını belirterek, İsrail'in her öldürdüğü canla dünya vicdanının mücadele ateşini daha da alevlendirdiğini vurguladı. Filistinli masumların kaybının, binlerce Filistinlinin adalet ve özgürlük için daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmasına vesile olacağına dikkat çekildi. 

Ankara'da esnaftan ilginç kurban eti taşıma poşeti testi: "Poşetler derdimi taşır mı" Ankara'da esnaftan ilginç kurban eti taşıma poşeti testi: "Poşetler derdimi taşır mı"

Emine Erdoğan, İsrail'in barbar eylemlerinin herkesi barış ve adalet için daha kararlı bir şekilde birlik olmaya ve mücadele etmeye teşvik ettiğini belirtti. Filistinli kardeşlerin kanlarıyla sulanan topraklarda bir daha böyle karanlık geceler yaşanmaması için bu caniliği unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurguladı. 

 
Emine Erdoğan, sosyal medya hesabı X’den yaptığı paylaşımda şu açıklamaların tamamına yer verdi: 

"Fakat İsrail bilmelidir ki öldürdüğü her bir can ile dünyanın vicdanlı insanlarının yüreğindeki mücadele ateşini söndürmek bir yana daha da alevlendirmektedir. Her bir masumun kaybı, bin Filistinlinin adalet ve özgürlük için daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmasına vesile olacaktır. Aylardır gerçeklikten kopuk, adaletten uzak planlarını işletmek için çocukları adeta harcanacak bir yakıt gibi gören bu siyonist çark ve narsisizm, tüm çabalarına rağmen galip gelemeyecektir. Filistinli kardeşlerimizin kanlarıyla sulanan topraklarda, bir daha böyle karanlık geceler yaşanmaması için bu caniliği unutmayacak ve unutturmayacağız. Bütün kalbimle Yüce Allah'tan Filistin halkının yardımcısı olmasını niyaz ediyorum."  

İHA

Editör: Sema Türkel