Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, kooperatif olarak emekli olmak isteyen esnafa öncelik tanıyarak prim borçlarını ödeyebilmeleri için kredi kullandırımı yapacaklarını açıkladı. Emekli olmak isteyen esnafa öncelik vereceklerini belirten Kıymaz, “Kooperatif olarak esnafımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

KIYMAZ: EMEKLİ OLMAK İSTEYEN ESNAFA YÖNELİK ÖNCELİK VERECEĞİZ

Pakistan Başbakanı, Ankara’da Türk iş insanları ile buluştu Pakistan Başbakanı, Ankara’da Türk iş insanları ile buluştu

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcu bulunan ve emekli olmak isteyen esnafa yönelik öncelik vereceklerini, emekli olmak, isteyen esnafın yanında olduklarını söyledi. Kıymaz; “Krediden, SGK’ya birikmiş borcu olan ve ödenmesi halinde emekliliğe hak kazanacak esnaf yararlanabilir.” dedi.

“BAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Emekli olmak için ilk başvuruyu Pazarcı esnafı Meral Doğan gerçekleştirdi. Kıymaz’ı makamında eşi Satılmış Doğan ile ziyaret eden Meral Doğan, “Başkanımız Ertuğrul Kıymaz’a çok teşekkür ediyorum. Sayesinde kooperatif kredisi kullanarak kalan prim borçlarımı ödeyip emekli olacağım.” dedi. Pazarcı esnafı Meral Doğan’ın eşi Satılmış Doğan ise; “Esnaf olarak kooperatifimizden kredi kullanarak pek çok eksik ve ihtiyacımızı karşılıyorduk. Şimdi yine Başkanımızın desteği ile eşimin emekli olması için ödememiz gereken prim borcunu kredi kullanarak ödeyebileceğiz. Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ESNAFIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, “Kooperatif olarak esnafımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kez de prim borçlarını ödeyerek emekli olmaya hak kazanacak esnaflarımız için yeni bir çalışma hazırladık ve emekliliğine kavuşmak isteyen esnafımızın yüzünü güldürmeyi hedefledik. Kredi şartları ise SGK’dan aldıkları prim günü ve prim borcu miktarını ibraz ederek başvuru yapmaları gerekmektedir. Yine aynı şekilde 5 yıl vadeye kadar, aylık,3 aylık ve 6 aylık ödeme periyodlarından yararlanabilecekler. Dileyen esnafımız, kooperatifimize gelerek krediden faydalanabilecekler” dedi.