İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Mahzen 24 operasyonu ile ilgili bir paylaşım yaptı. Barış Boyun, 1979 tarihinde doğmuştur. Kırmızı Bültenle aranan Barış Boyun'un birçok şirketi vardır. Peki, Elebaşı Barış Boyun kimdir kaç yaşında nereli? Barış Boyun serveti ve mekanları? İşte merak edilenler...

Barış Boyun kimdir?

Barış Boyun, Türkiye'de ve Avrupa'da işlenen birçok cinayetten sorumlu olduğu iddia edilen 45 yaşında bir suç örgütü lideridir. Kırmızı bültenle aranan Boyun'un inşaat ve ticarete atıldığı ve birçok şirketi olduğu biliniyor.

Barış Boyun çetesi Yunanistan'da ne yaptı?

Son olarak Yunanistan'da 6 Türk'ün öldürüldüğü bir olayda Barış Boyun çetesinin parmağı olduğu iddia edildi. Turistik bir bölgede infaz edilen kişilerin Boyun'un çetesine mensup olduğu öne sürülüyor.

Barış Boyun çetesi cinayetleri?

ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu kimdir? Ahmet Buğra Samsunlu kaç yaşında nereli? ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu kimdir? Ahmet Buğra Samsunlu kaç yaşında nereli?

Barış Boyun'un çetesinin birçok silahlı çatışma ve cinayete karıştığı belirlendi. Hakkında pek bilgi bulunmayan çetenin çok sayıda cinayetin faili olduğu iddia ediliyor.

Barış Boyun çetesinin diğer eylemleri:

  • Şişli'de Sırp çete lideri Jovan Vukotiç'in katillerini tutmak
  • Kubilay Berk Küçükaslan cinayeti
  • 25 Aralık 2022'de Anucurların kahvesini tarayarak 25 yaşındaki Ramazan Arslan'ı öldürmek
  • İstanbul Beşiktaş'taki Nusret'e saldırı

Barış Boyun çetesine karşı operasyonlar:

  • İzmir'de "MAHZEN-24" ve "MAHZEN-22" operasyonları düzenlendi
  • Birçok çete üyesi yakalandı
  • Silahlar, uyuşturucu madde ve suçta kullanılan araçlar ele geçirildi

Barış Boyun kaç yaşında?

Barış Boyun 1979'da doğmuştur ve 2024 yılında 45 yaşındadır.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından "Elebaşılığını Barış Boyun’un (Yurt dışı firar) yaptığı Organize Suç Örgütüne yönelik İzmir’de “MAHZEN-24” operasyonları düzenlendi Operasyonlarda tetikçinin de aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi  şüpheli yakalandı Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Tek tek yakalayacağız Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Elebaşılığını Barış Boyun’un yaptığı ve yurt dışından yönettiği organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, Kasten öldürmeye teşebbüs, Kasten yaralama,Silahlı tehdit, Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, Mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu:  4 adet ruhsatsız tabanca,  2adet tüfek, Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve Suçta kullanıldığı tespit edilen motora el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle"