EL-KEBİR ALLAH YER GÖK AFETLERDEN KORUSUN

Bu haber 07 Şubat 2020 saat 8:28 'de eklendi.

Yeni yıla girerken geride bıraktığımız ocak ayı ile deprem,afed ve sınır müdafası , ülkemiz üzerinde oluşan afetler ve olaylar karşısında canlarımıza,şehitlerimize Allah tan rahmet dileriz.
Allah ın Esma i Hüsna isimlerinden el-kebir ; Pek büyük yüce anlamında olup Allah ‘ın kainatı ve öncekileri hüküm ve kudretiyle idare eden,herşeyi hükmü altına alan sıfatıdır.Mevlânın büyüklüğü hudutsuzdur.Kendisinden başka Onu bilen yoktur.O’nun büyüklüğünü anlayamayız.Ancak yarattığı şeylerin ne kadar büyük olduğunu düşünürsek Onun büyüklüğünü anlamış oluruz.Gaybı ancak Cenab-ALLAH bilir. Hud suresi 123 ayette “Göklerin ve yerin gaybı Allah’a aittir”buyurmaktadır. Allah gaybıda bilen ve kainatı müşahede gözlem altında tutandır.Allah her hususta insanların kavrayamayacağı kadar ulu büyüktür.Zatinın ve sıfatlarının mahiyeti bilinemeyecek kadar uludur.Kudret ve hükümdarlığı sınırsızdır.Hıcbir şeye muhtaç değildir.O nün büyüklüğü mekana bağlı bir büyüklük değildir.O’bundan münezzehtir.
Gecirdigimiz bir ay içinde Elazığ,Malatya depreminde depremde 41 canımızı kaybettik ,arkasından İdlib de Suriye ordusunun düzenlediği saldırılar karşısında çatışmada 8 askerimizi şehit verdik cevap hemen verildi 72 kisi karşıdan ortadan kaldırıldı.iki gün önce Van Bahçesaray da çığ düşmesi sonucu ve arkasından kurtarma çalışmaları 11 eşler,9 koruyucu 2 itfaiye görevlisi ve 34 kardeşimizi kaybettik.Bir gün öncede izmir -istanbul yolcu uçağının piste inerken aşırı rüzgâr ve bilinmeyen nedenlerle toprakta 30 40 metre yüksekten türbülans ile üç parcaya ayrılması sonucunda yaklaşık yolcu ve görevlilerlerden 3 kardeşimizin kaybı ve yaralılar olmuştur.
Tüm bu olaylar afetler karşısında yapılan açıklamaların eleştirilerin çok hassas şekilde yapılması acıların hep birlikte kucaklanması görülen ve hep dileğimizdir.Olaylar karşısında sebeblerini bilmediğimiz konularda kötüye yorup eleştirilere kalkış mak yanlış olur.Sabırla acılara dayanmak,dirençli olmak,tedbirleri almak yetkililere kulak vermek.Hepimizin başına elinde olmadan irade ve ihtiyari bulunmadan gelen üzücü ızdırap hal ve durumlara, olaylara sabredilmesi,tedbirlerin ivedilikle alınması, ilahi takdire rızada bulunmak ama seferber olmak görevimizdir.Allah yer ve göklerdeki afetlerden korusun,kayıplarımız rahmetler ,yaralılara şifalar diliyoruz.Selam ve dua ile.

İbrahim ATEŞ
İbrahim ATEŞ[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.