İYİ Parti'den İhraç Edilen Ümit Dikbayır'dan İlk Açıklama! İYİ Parti'den İhraç Edilen Ümit Dikbayır'dan İlk Açıklama!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın  yerel seçimlerde İstanbul'dan aday adayı olduğunu açıklaması sonrası yorumda bulundu. Basın mensupları, Ekrem İmamoğlu'na konu ile ilgili değerlendirmede bulunmasını istedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Hayırlı olsun. Aday adayı olmak değerlidir." açıklamasında bulundu. 

İmamoğlu'ndan Suat Sarı'nın Adaylığıyla İlgili Yorum

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde  İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı, İstanbul'dan aday adayı olduğunu açıklamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuya ilgili değerlendirmelerde bulunarak şu açıklamalarda bulundu: "Hayırlı olsun. Suat Sarı da bizim değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Benim diyebilecek olduğum, bana yakışan sadece bu kadarıdır."

"İttifak meselesi, partilerle ilgili bir süreçtir"

İmamoğlu, ittifak konusunda da şu ifadelerde bulundu: ""İttifak meselesi bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreçtir. Toplumsal ittifakı en güçlü şekilde kurmaya kararlıyız. Bunun kurumsal olarak da görüşmesi de mümkündür. Bir kişi aday adayıyım diyebilir ama en son karar verecek olan partilerdir.39 ilçenin tamamına iddia koymak istiyoruz. Böylesi bir zaman dilimi çok hassas. Bizde nihai karar merkezi Parti Meclisi'dir. Biz de en üst seviyede tavsiyelerimizi ileteceğiz. 2024 yerel seçimini Türkiye'de büyük bir değişimin ana adımı olarak görüyorum. Bu anlamda çok büyük bir sorumluluk sahibiyiz. 2024 Mart ayına amasız, fakatsız doğruları yapmak için çaba sarf edeceğiz. Aralık, ocak ayına geçmemesini arzu ediyorum. Sonrasında adaylaşan arkadaşlarımızla yol yürüyeceğiz."