Ekonomiye Katkı Sağlayacak Gençlere Sertifikaları Verildi

Bu haber 29 Haziran 2019 saat 9:59 'de eklendi.

Genç iş gücünün ekonomik kalkınmadaki katma değerinin artırılması projesi kapsamında kurs alan öğrencilerin sertifikaları protokol mensupları tarafında taktim edildi.

Avrasya eğitim araştırma ve geliştirme derneği koordinesinde tanap, sosyal ve çevresel yatırım programları SEIP kapsamında uygulanan genç iş gücünün ekonomik kalkınmadaki katma değerinin artırılması projesi kapsamında farklı branşlardan eğitimini tamamlayan kursiyerler sertikalarını, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ın elinde aldı. Proje kapsamında okula kazandırılan makineler sertifika töreni sonrası protokol üyeleri tarafından incelendi.  Projenin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme konuşmaları TANAP kıdemli yatırım programları temsilcisi Duygu Doğan,  milli eğitim bakanlığı mesleki ve teknik eğiktim genel müdürlüğü daire başkanı Şennur Çetin tarafından yapıldı.  

AMAÇ EKONOMİK ANLAMDA KATMA DEĞER SAĞLAMAK

Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muzaffer Damgacı; “ Genç İş gücünün Ekonomik Kalkınmadaki Katma Değerinin arttırılması” projesi kapsamında kurs kapama ve sertifika törenine hoş geldiniz. TANAP Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliğinin arttırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra, ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunmak amacıyla, boru hattı boyunca, güzergâh üzerinde bulunan illerde yatırım ve kalkınma projelerine sosyal- çevresel yatırım programları kapsamında destek olmaktadır.

60 ÖĞRENCİ KURSTAN FAYDALANDI

Bu kapsamda finanse edilen Avrasya Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği ve Mesleki Eğitim ve girişimcilik Destekleme Derneği ortaklığı ile yürütülen “ Genç İş gücünün Ekonomik Kalkınmadaki Katma Değerinin arttırılması “ projesi 03.09.2018 tarihinden itibaren okulumuzda uygulanmaya konulmuştur. Avrasya Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği ve paydaşları tarafından okulumuz ile işbirliği çerçevesinde 18-24 yaş aralığındaki 60 gencimize MEB onaylı, uluslar arası geçerliliği olan sertifikalı, mobilya tasarım, makine ve elektrik pano montaj alanlarında kurslar açılmış ve tamamlanmıştır.

PROJE KAPSAMINDA OKULA SAĞLANAN MAKİNELER VE EKİPMANLAR

Okulumuz, Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanan bu projenin toplam bütçesi 1.157,500 TL’dir. Bu bütçe ile okulumuza; Mobilya tasarım alanı için; 3 adet elektrik elektronik çalışma masası, 1 adet yatar daire makinesi, 1 adet kenar bantlama makinası, 1 adet dekopaj makinesi, 1 adet 3 eksen CNC tezgâh 2100-2800 programlı vakum tablalı CNC atölyemiz için; 1 adet CNC freze Tezgâh 3 eksen 1 adet CNC torna tezgâhı 3 eksen Elektrik Elektronik Bölüm Atölyemiz için 5 adet otomatik kumanda eğitim seti 2 adet kompanizasyon eğitim seti 2 adet yenilebilir enerji sistemleri eğitim seti,1 adet CNC router makine

KATMA DEĞERE FAYDALI İŞLER YAPILACAK

Projenin önemi ve Polatlılı gençlere katkıları hakkında değerlendirmede bulunan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer : “ bugün meslek lisemizde çok güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projemizde genç iş gücünün ekonomik kalkınmaya katma değer sunması hedefleniyor. Bizim teknik ve Anadolu lisemiz Ankara genelinde baktığımız zaman en kapasiteli ara eleman yetişmesi aşasında en iyi okullardan bir tanesi.  Böyle bir projenin bu okulda gerçekleştirilmesi TANAP içinde çok anlamlı olmuş.  Çocuklarımız için çok değerli laboratuvarlar oluşturulmuş.” dedi. 

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.