Ankara'nın Sincan ilçesinde kente kazandırılan ‘Eko Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi' geri dönüşüm çalışmalarının yanı sıra öğrencileri de bilgilendirerek ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Sincan Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan atık merkezini  binlerce öğrenci ziyaret ederek, geri dönüşüm çalışmalarını da uygulamalı olarak yerinde takip ediyor. 

Polatlı, gençlik için coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi Polatlı, gençlik için coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi

Eko Çi̇ftli̇k Sifir Atik Merkezi̇

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TAKİP EDİYOR

Sincan Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Eko Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi', öğrencilere kapılarını sonuna kadar açmaya devam ediyor. Merkeze gelen öğrenciler, atıkların toplandığı ve kompost makinesinde geri dönüştürüldüğü alanları ziyaret ederek geri dönüşüm çalışmalarını uygulamalı olarak görme şansı buluyorlar.

Öğrenciler, geri dönüşüm malzemelerinin kullanıldığı oyun parkında keyifli zaman geçirirken aynı zamanda kuş yuvaları, kedi ve köpek evleri gibi ürünleri de yakından inceliyorlar. Merkezde güneş paneli ve rüzgar gülünden sağlanan aydınlatma ile dikkat çeken nostaljik kıl çadırını da ziyaret eden çocuklar, ekonomik ve çevre dostu yöntemler hakkında bilgi ediniyorlar.

Ayrıca, Geri Dönüşüm Müzesi ve çeşitli balıkların yetiştirildiği göleti de inceleme fırsatı yakalayan öğrenciler, merkezden ayrılırken mutlu ve bilgi dolu bir deneyim yaşamış oluyorlar.

İHA