EKMEK 4 LİRA OLDU

Bu haber 05 Temmuz 2022 saat 10:20 'de eklendi.

Ekmeğe bayram öncesi alınan zam kararı Ankara genelinde olduğu gibi Polatlı’da uygulanmaya başlandı.Bugünden itibaren geçerli olmak üzere Polatlı’da ekmek zamlı şekilde satılmaya başlandı. Kurban Bayramı öncesi yapılan zamma göre Polatlı’da 200 gram ekmek 4 TL’den, 300 gram ekmek 6 TL’den satılacak.

200 GRAM EKMEK 4 TL’DEN SATILACAK

Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 4.00 TL’den, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 6.00 TL’den, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 8.00 TL’den satılmasına ilişkin Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi, artan maliyetler göz önüne alınarak müzakeresi yapıldı ve toplantıya katılan komisyon katılımcısı ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu. Tarife komisyonu tarafından oy çokluğuyla kabul edilen yeni ücret tarifeleri, ilgili kurumlar; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasıyla Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra karara bağlandı. Karar bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Buna göre bugün yani Kurban Bayramı öncesi ekmeğe zam yapılmış oldu.

ZAM KAÇINILMAZ OLDU

Yetkililer ve fırıncılar artan enflasyon nedeniyle yükselen maliyetler nedeniyle zammın kaçınılmaz olduğunu ifade ediyor. Çuvalı 330 TL olan un fiyatlarının 500 lira olduğu ifade edilirken bunun üzerine elektrik, çalışan ve akaryakıt gibi maliyetler eklenince ekmeğe zam yapılmasına mecbur kalındığı söyleniyor. Belli fiyat tarifesi olması nedeniyle artan maliyetleri anında fiyatlara yansıtamadıklarını belirten fırıncılar ve yetkililer, bu nedenle vatandaşlardan anlayış beklediklerini ifade ederek artan maliyetlerin zam öncesi ceplerinden karşılamak zorunda olduklarını söylüyor.

SİMİDE ZAM YOLDA

Ekmeğe Ankara genelinde yapılan zam sonrası simide de zam gelmesi bekleniyor.Artan maliyetler nedeniyle Ankara’da simide aylar öncesinden zam yapılmış ve bir simit 4 TL’den satılmaya başlanmıştı. Ancak Polatlı’da simit 3,5 TL’den satılmaya devam edilmişti. Yakın zamanda yapılacak zam ile Polatlı’da simidin 4 TL olması bekleniyor. Ankara’da ise bir simidin 4,5 veya 5 TL olacağı konuşuluyor. Şu anda 3,5 TL fiyatı ile Ankara’da en ucuz simit Polatlı’da satılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.