EKMEĞİN 5 TL OLMASI GÜNDEMDE

Bu haber 25 Kasım 2022 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı ve Ankara’nın tüm ilçelerinde 200 gr normal ekmeğin 5 TL’den satılmasına ilişkin verilen yeni fiyat tarifesi teklifi Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısında oy çokluğu ile kabul edildi. Fiyat değişikliği; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasından ve ANKESOB Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra karara bağlanacak.

EKMEK FİYAT TARİFE TEKLİFLERİ KOMİSYONA SUNULDU

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı,  ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Polatlı’dan Kahveciler, Fırıncılar, Pastacılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş katıldı. Artan girdi maliyetleri göz önünde bulundurularak pişmişi 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL’den satılması yönünde verilen tarife teklifleri, komisyonda oy çokluğuyla kabul edildi. Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı ANKESOB Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın başkanlığında Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu üye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ANKESOB’a bağlı odaların metropol ve ilçeleri için istedikleri ekmek fiyat tarife teklifleri komisyona sunuldu.

GİRDİ MALİYETLERİ ARTTI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ar, şunları kaydetti: “Toplantıda; ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su, elektrik, kira gibi tüm temel giderlerdeki artışlar nedeniyle ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığı konuları görüşüldü ve gramajı (200 gram) değiştirmeden ekmek fiyatında yeni bir düzenlemeye gidilmesi konusunda mutabık kalındı. Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 7.5 TL, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 10 TL’den satılması yönündeki teklifler, komisyon katılımcısı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu ve tarife oy çokluğu ile kabul edildi.

İKİ HAFTA İÇERİSİNDE KARARA BAĞLANMASI BEKLENİYOR

Tarife komisyonunun oy çokluğuyla kabul ettiği Ankara il ve talepte bulunan ilçelerinde uygulanacak Normal Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifeleri, ilgili kurumlar; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasından sonra, ANKESOB Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra karara bağlanacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.