Gün geçmiyor ki yine bir dolandırılma hikayesi olmasın. İnternette gezinen bir kadın, kendisine gelen bir sayfanın linkine tıkladı. Tıkladığı linkte oyun oynamaya başlayan kadın, sıra sürede kazandığını zannettiği para ilgisini çekti ve oynamaya devam etti. "Oyunun sonunda biriken para çok cazipti, 112 bin liraya çıktı" diyen kadın, kendisi gibi dolandırılan çok sayıda kişinin olduğunu belirtti.

ek-gelir-kazanmak-istedi-dolandiricilarin-agina-dustu-yarim-saatte-42-bin-lirasindan-oldu

Yaşamış olduğu olayı CNN Türk'ten Merve Tokaz'a anlatan kadın şu ifadelere yer verdi:

"ÖNCE CİDDİYE ALMADIM"

"Sosyal medya üzerinden oldu. Sosyal medyada gezinirken karşıma çıktı. ‘Evinizde otururken 15 dakika zaman ayırarak kendinize ek gelir elde etmek ister misiniz?’ gibi bir sayfaydı. Önce ciddiye almadım. Daha sonra benimle konuşmaya başladıklarında bana bir link atıldı, uluslararası bir numara. Orada sayfaya nasıl üye olacağım gösteriliyordu. E-ticaret yapılan, hatrı sayılır bir sayfaydı, onun için ciddiye aldım. Bir bahis sitesinin içerisinde olduğumun farkında değildim. Beni yönlendirmeleri çok mantıklıydı.

"10 DAKİKADA 500 LİRA OLARAK HESABIMA GERİ GELDİ"

Küçük bir meblağ ile başladık. 100 TL gibi bir rakamla başladım. O rakam 10 dakikada 500 lira olarak hesabıma geri geldi. Siz o sayfada ürünü olan bir kişisiniz ve arananlara düşmek istiyorsunuz. Arananlar sayfasından ben sizin adınıza alışveriş yapıyorum. Hem siz hem e-ticaret sayfası bana sözde prim ödüyor.

"TOPLAMDA 42 BİN LİRA GÖNDERDİM"

İlk alışveriş sonucu 500 TL gelince gerçek olduğuna inandım. Üçlü görev diyorlar buna. Çarkta ne şekilde görev çıkacak bilmiyorum, bekleyin diyor. Yarım saat içinde, toplamda 42 bin lira para gönderdim.

"CİDDİ ANLAMDA MAĞDURUM"

SON DAKİKA: DEAŞ'lı Ebu Halil El Fadani yakalandı! SON DAKİKA: DEAŞ'lı Ebu Halil El Fadani yakalandı!

Oyunun sonunda biriken para çok cazipti, 112 bin liraya çıktı. Psikolojik baskıyla oyuna girdim, şu an ciddi bir kaybım var. Bunun gibi birçok insan olduğunu öğrendim, ciddi anlamda mağdurum."