Malatya’da ehliyet sınavına giren bir şahsın üzerinde, dışarıyla iletişim kurmasına olanak sağlayan özel bir düzenek ele geçirildi. Polis ekipleri, bu düzenekle sınavda kopya çekilmesine yardımcı olan organizatörü suçüstü yakaladı. 

İzmir'deki yangından acı haber! Orman İşletme Müdürü hayatını kaybetti İzmir'deki yangından acı haber! Orman İşletme Müdürü hayatını kaybetti

Ehliyet Sınavında Kopya Çekerken Şahıs, Suç Üstü Yakalandı! 

Olay, Malatya Halk Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Sınavları sırasında meydana geldi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sınava girecek olan Y.D. isimli şahsı kopya çekme şüphesiyle gözaltına aldı. Yapılan aramalarda, Y.D.'nin ayakkabısının tabanına yerleştirilmiş bir düzenek ve mikro kulaklıkla dışarıdan N.A. isimli şüpheli ile bağlantı kurarak soruları cevaplayacağı belirlendi. Mikro kulaklık, sağlık görevlilerinin yardımıyla Y.D.'nin kulağından çıkarıldı. 

Kopya organizatörlüğü yapan N.A. da polis ekiplerince kısa sürede yakalandı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda 3 adet kulak içi mikro kulaklık, 2 adet kulaklıklara ait pil ve 3 adet uzaktan bağlantı sağlayan cep telefonu ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden organizatör olduğu tespit edilen N.A., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. 

Kaynak: İHA