EGO’dan Personeline Çok Yönlü Eğitim

Bu haber 19 Ağustos 2019 saat 16:12 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı personeline, “Etkili İletişim ve Stres Yönetimi Eğitimi” verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere belediye personelinin gelişimine katkı sağlayacak eğitim programlarının sayısı artırıldı.

  Vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmek için hizmet içi eğitim çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği Eğitim Müdürlüğü ve EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı iş birliğiyle etkili iletişim ve oryantasyon eğitimleri düzenliyor.

MOTİVASYONUNUN ÖNEMİ

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin tarafından Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda verilen eğitime, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Metro, ANKARAY ve Teleferik işletmesinde görevli güvenlik personeli katıldı. İnteraktif olarak verilen eğitimde 900 personele sağlıklı iletişim kurmaya ilişkin pratik bilgiler verilirken, güvenlik personelinin moral ve motivasyonuna katkı sağlandı.

HİZMET KALİTESİ İÇİN

         Vatandaşlar ile doğrudan iletişime geçen Raylı Sistemlerde görevli güvenlik personelleri, bu eğitimlerde yapılan yanlışları görme fırsatı yakaladı.

Hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan EGO Genel Müdürlüğü bu eğitimlerde; güvenlik personelinin kişisel gelişimini güçlendirmesi ve etkili iletişim kurması kadar stresle nasıl başa çıkılacağı konusunda püf noktalarını gösterdi.

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, ulaşım hizmetlerini sunarken vatandaşla uyum içerisinde olmanın öneminin altını çizerek “Etkili iletişim, empati beden dilini kullanma, ikna yöntemleri, stres ve zaman yönetimi gibi eğitimlerin çalışma yaşantımız kadar özel hayatımıza ve aile hayatımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Etkili İletişim Teknikleri ve Stres Yönetimi Eğitimi’ne katılan güvenlik görevlilerinden Firdevs Şenol,“Çok verimli bir eğitim oldu. Eksiklerimizi görme imkanı bulduk” derken, Korelcan Akman da,“Eğitim bizim için dinamik oldu. İnsanlara yaklaşımımızın daha farklı olacağına inanıyorum” diye konuştu.Güvenlik personelinin motivasyonlarını artırmak ve karşılaştıkları olumsuzluklar karşında nasıl davranmaları gerektiğinin anlatıldığı eğitimler;

-Etkili İletişim Bilinci

-Etkili İletişim Teknikleri

-İlişkilerde rolüm

-Yararlı İletişim Teknikleri

-Empati

-Beden Dilini Etkin Kullanma ve Analiz Edebilme Becerisi

-İkna Yöntemleri

-Stres Yönetimi

-Öfke Yönetimi

-Zaman Yönetimi

başlıklarından oluşuyor.

Polatlı Postası
Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.