Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, göreve geldiğinden bu yana Sincan’ın belirli noktalarına öğrencilerin rahat ve sessiz bir ortamda ders çalışabilmeleri için Millet Kıraathaneleri açtı. Sincanlı gençler tarafından büyük beğeni toplayan bu proje, özellikle sınav maratonundaki öğrenciler için önemli bir fırsat haline geldi. 

Eğitimde Yeni Bir Adres Sincan Millet Kıraathaneleri  (1)

ASKİ duyurdu: 24 Haziran'da Beypazarı'nda su kesintisi yaşanacak ASKİ duyurdu: 24 Haziran'da Beypazarı'nda su kesintisi yaşanacak

Sincan Belediyesi tarafından açılan kıraathaneler, evlerinde ders çalışma imkanı olmayan ve sağlıklı bir ortamda sınav maratonuna hazırlanan öğrenciler için kaçınılmaz bir fırsat oldu. Öğrencilerin, ders çalışmasına olanak tanıyan Sincan Millet Kıraathaneleri’nde gençler, ayrıca uzman eğitimciler tarafından rehberlik hizmeti de alabiliyor.  

Gençleri sınav maratonunda yalnız bırakmayan ve sık sık Millet Kıraathanelerine ziyarete giden Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, gençlere moral ve motivasyon vererek, eğitimde her zaman faydalı adımlar atarak gençleri destekleyeceklerini belirtti. 

Eğitimde Yeni Bir Adres Sincan Millet Kıraathaneleri  (2)

Millet Kıraathaneleri, haftanın 7 günü hizmet vererek sadece öğrencilerin değil, araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşların da uğrak noktası haline geldi. Sincan’da toplamda 9 millet kıraathanesi bulunduğunu belirten Başkan Ercan, Millet Kıraathanelerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, yakın zamanda 3 yeni kıraathanenin daha hizmete gireceğini duyurdu.  

Sincan’da hizmet veren Millet Kıraathaneleri şu şekilde: 

Evliya Çelebi Millet Kıraathanesi Ve Kültür Merkezi,  

Sincan İlçe Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi,  

Abdurrahim Karakoç Millet Kıraathanesi,  

Temelli Millet Kıraathanesi,  

Fatih Millet Kıraathanesi Ve Kültür Merkezi,  

Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi Ve Kültür Merkezi,  

Yenikent Mustafa Kemal Gençlik Merkezi, Yunus Emre Gençlik Merkezi,  

Selçuklu Gençlik Merkezi 

HABER: SEMA TÜRKEL

Editör: Sema Türkel