EĞİTİM E-TWİNNİNG PROJESİ İLE DEVAM EDİLİYOR

Bu haber 09 Kasım 2020 saat 8:58 'de eklendi.

Bedriye Halil Naci Mıhcıoğlu İlkokulu Pandemi nedeniyle ara verdiği eğitime E-twinning projesi ile eğlenerek öğrenmeye devam ediyor.  Eylül ayından itibaren “Creative English” projesiyle Eda Değirmenci ve Hatice Gedik rehberliğinde 4.sınıf öğrencilerine İngilizceyi eğlenerek yaş seviyelerini göz önünde bulundurarak öğretmeyi, çocukları farklı bir dil ve farklı bir kültür ile tanıştırmayı amaçlamaktadır. Bedriye Halil Naci Mıhcıoğlu İlkokulu, Her ay yapılacak faydalı birçok etkinlikle çocuklarda özgüven, işbirliği ve sorumluluk duygusunun kazanımı, çağa ayak uydurma, teknoloji kullanımı, bir grubun parçası olarak hareket edebilmeyi ve her şeyden önemlisi çağın büyük gerekliliği olan yabancı dil eğitimini montessori eğitim sistemiyle kazandırmak amacında olduğu ifade edildi. 

İŞLEMSEL DÜŞÜNME BECERİSİ KAZANDIRILACAK

Bedriye Halil Naci Mıhcıoğlu İlkokulu, Kasım ayından itibaren Sultan Öztoprak Mercan öğretmenin kurucu olduğu Eda Değirmenci ve Hatice Gedik rehberliğinde “İlkokul Öğrencilerine Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisi Kazandırma” projemize başlayacağını belirtti. Bu projede her sınıf düzeyinde BİD temelinde etkinlikler tasarlanacak veya uzmanlar tarafından detaylandırılmış etkinlikler disiplinler arası yaklaşım ilkesine uygun olarak yapılacağı ve böylece öğrencilerin BİD becerilerinin geliştirilmesi sağlanacağı aktarıldı.

FARKLI DİL VE FARKLI KÜLTÜRLERLE ÇOCUKLARIN TANIŞMASINI AMAÇLAMAKTADIR

Bedriye Halil Naci Mıhcıoğlu İlkokulun’dan yapılan duyuruda, “Okulumuz İngilizce Öğretmeni Hatice Gedik rehberliğinde 4.sınıf öğrencilerimizle “We Enjoy Building English Games” isimli eTwinning projemizin startını verdik. Proje, öğrencilerimizin web 2.0 araçlarıyla oluşturulmuş oyunları oynayarak İngilizcelerini geliştirmek, teknolojinin doğru kullanımı, işbirliği ve sorumluluk duygusunun kazandırılması ve  farklı dil ve farklı kültürlerle çocukların tanışmasını amaçlamaktadır.    Okulumuz İngilizce öğretmeni Hatice Gedik rehberliğinde projemize Eylül ayı itibari ile başladık. İngilizce ile ilk kez karşılaşacak 2.sınıf öğrencilerinin hedef dile karşı olumlu tutum geliştirmeleri çok önemlidir.Bu projemiz, pandemi döneminde mesafeyi daha da yakınlaştırmak ve öğrencileri mutlu edecek etkinliklerle hedef dile karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmaktır” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.