Dünyanın En İyi Fotoğraf Çekim Noktaları nerede? En iyi fotoğraf nerede çekilir? gibi aramaların detaylarını haberimizde bulabilirsiniz... Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarının kullanıma girmesiyle birlikte seyahat fotoğrafçılığı hızla arttı. Artık gezegendeki hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu var ve kendi kişisel seyahat fotoğrafçısı oldu. Ama hiç durup dünyanın en çok fotoğrafı çekilen yerlerini düşündünüz mü?

Farklı mekanlar, her izleyiciye farklı duygu ve duyumlar getirir. Belki de hayatınız boyunca aynı yeri ziyaret ettiniz. Veya belki de o kadar uzun zamandır bir yeri ziyaret etmeyi hayal ettiniz ki, diğer insanların dünyadaki tüm yerlerin fotoğraflarına baktığınızda çoktan gitmiş gibi hissediyorsunuz!

Gerçek şu ki, teknoloji nerede fotoğraf çektiğimizi ve en çok fotoğraflanan yerleri takip etmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi. Bazıları bir fotoğrafın 1000 kelimeye bedel olduğunu söylüyor, bu yazıda bir fotoğrafın bir milyondan fazla fotoğrafa bedel olduğunu öğrenebilirsiniz!

1. New York City

Listemizin başında New York yer alıyor. New York dünyanın en çok fotoğrafı çekilen yerlerinden biri olarak listemizin başında yer alması şaşırtıcı değil. Bu popüler turistik yer, her yıl dünyanın her yerinden yaklaşık 53 milyon turist çekiyor! Öğrendiğimiz gibi, ne yaptığınıza ve nerede yaptığınıza dair kanıtınız yoksa seyahatin pek bir önemi yok!

Wikipedia'ya göre ziyaretçiler New York'un Central Park, Empire State Binası ve tabii ki Özgürlük Anıtı gibi ünlü simge yapılarında fotoğraf çekmeye bayılıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Guggenheim Müzesi New York'ta en çok fotoğraflanan yer! Bina, Frank Lloyd Wright tarafından tasarlandı ve 1959'da kapılarını açtı.

Popüler modern ve çağdaş sanat koleksiyonu, Instagram'da ve daha pek çok platformda paylaşılan popüler arka planlar ve fotoğraflar sağlar. New York sonsuza dek dünyada fotoğraf çekmek için en ikonik yer olacak.

2. Paris, France

O zaman eminim bu cazibeyi tahmin etmişsinizdir! Fransa'nın Paris şehrinde bulunan Eyfel Kulesi, dünyada en çok fotoğrafı çekilen yerler listemizin başında yer alıyor. Paris, sevimli kafeleri, önemli müzeleri ve tabii ki bahçeler ve popüler piknik yerleriyle dolu mükemmel Paris meydanıyla ikoniktir. Ancak tüm ziyaretçilerin seyahatlerinde çektikleri fotoğraf elbette Eyfel Kulesi'dir. Eyfel Kulesi, 1889 Dünya Ticaret Fuarı'nın büyük girişi olarak inşa edildi.

Paris, 1909'daki ünlü panayırın ardından Fransa'nın düşmesine karar vermişti. Ancak Eyfel Kulesi yüksekliği sayesinde kurtulmuştu! Paris, Fransa'nın harika bir yer için yapılmış bir anten platformuna ve demir güzelliğine ihtiyacı vardı. Fotoğraflanan bu ünlü yer, yalnızca şehrin en popüler yerlerinden biri değil, aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen ücretli anıtı ve listemizin başında geliyor! Birçok kişi, en iyi görüntülemenin Trocadero platformundan olduğunu iddia ediyor. Bir sonraki seyahat maceranızda oraya gidin.

3. London, UK

Üçüncüsü, Londra, Birleşik Krallık, Big Ben ve Tower Bridge gibi güzel ve fotojenik yer işaretleriyle popüler bir turizm merkezidir. Londra'nın en tanınmış yerlerinden biri olan Tower Bridge, mükemmel şehir fotoğrafçılığı için tepesine çıkabileceğiniz gözlem güvertesi sayesinde Thames Nehri'ni fotoğraflamak için güzel bir nokta sunuyor.

Instagram, Big Ben'in dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olduğunu da kanıtladı. Big Ben aslında sadece kulenin içine yerleştirilmiş devasa çanın takma adıdır. Londra'ya yapacağınız bir sonraki ziyaretinizde, bu ikonik dönüm noktasının en iyi fotoğrafını ve manzarasını çekmek için Parlamento Meydanı'na gidin.

Yolculuk bitmek üzereyken yere çakıldı! Korkunç uçak kazasında 14 kişi öldü Yolculuk bitmek üzereyken yere çakıldı! Korkunç uçak kazasında 14 kişi öldü

4. Buenos Aires, Caminito

Dördüncüsü, Buenos Aires renkli Avrupa tarzı mimarisiyle dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden biri haline geldi. En iyi çekimi yapabileceğiniz birçok popüler yerden biri Caminito'dur. Kelime küçük kapı anlamına gelir ve 1950'lerde sanatçı Benito Quinquela Martin tarafından inşa edilmiştir.

Cadde artık turizmin mükemmel fotoğraflar çekmek için patladığı canlı bir müze. Yol boyunca, fotoğraflarınız için tango yapan bir dizi sokak sanatçısı göreceksiniz. Bu cadde sadece 100 metre uzunluğunda olmasına rağmen, Güney Amerika'nın en çok fotoğraflanan simgesidir.

5. Barcelona, İspanya

Barselona, ​​Sagrada Familia kilisesi, tapasları, plajları ve çok daha fazlasıyla ünlüdür. Ancak Instagram'da bulunan fotoğrafların çoğu, Park Güell'in harika bir manzarasını paylaşıyor. Antoni Gaudí tarafından inşa edilen ve tasarlanan park, İspanya'da fotoğraf çekmek için popüler bir yer haline geldi.

Gaudí karmaşık tasarımları, renk ve doğal malzeme kullanımıyla ünlüdür. Tüm bu malzemeler bir araya geldiğinde her yıl çok sayıda turistin ziyarete geldiği, doğa ile ilgili bir açık hava müzesi oluşturmaktadır. Son olarak, müze eskiden ücretsizdi, ancak çok sayıda ziyaretçi nedeniyle artık bu inanılmaz parkı görmek için küçük bir ücret karşılığında önceden bir bilet almanız gerekiyor.

6. Roma, İtalya

Roma şehrinde Katolikliğe adanmış yüzlerce yer ile dünyanın en çok fotoğraflanan yerleri arasında yer alıyor. Turistler, harap binalar, pizzacılar ve Vatikan'ın üzerine bindirilmiş tüm tarihi görmeyi severler.

Ancak çoğu fotoğrafçı, mükemmel fotoğrafı çekmek için ortak bir pozisyonu paylaşır. Trinità Dei Monti, eski bir üzüm bağının bulunduğu yere inşa edilmiş bir Rönesans kilisesidir. Ancak gerçekte, Roma'da Instagram'a layık olmayan bir park, meydan veya bazilika seçmek zordur. Ayrıca şehir, bir sonraki fotoğrafınızı paylaşmak için sizi bekleyen büyük bir film seti.

7. Venedik, Italy

Venedik deyince aklınıza romantizm ve makarna geliyor mu? Turistler bu muhteşem şehri kameraya çekmeye bayılıyor. İster rengarenk kanallarında yüzen bir gondolun fotoğrafını paylaşın isterseniz. Veya tarih ve büyüleyici mermer sütunlarla dolu bir Bazilikayı ziyaret edin. Venedik, hem ziyaretçiler hem de fotoğrafçılar için bir oyun alanıdır.

Büyüleyicilik aşkla ilgili de olabilir, çünkü burası insanların köprülere aşk kilitleri koymaya başladığı ilk yerlerden biriydi. Ayrıca hikaye devam ediyor, kilitli aşkınızı temsil ediyor ve sonsuz aşkınızı korumak için onu bir köprüye bağlayıp anahtarı suya atmalısınız. Kanalları kirletme konusunda pek iyi değiliz ama paylaşmak güzel bir fikir.

8. Budapeşte, Macaristan

Budapeşte lezzetli yemekleri, büyüleyici manzarası ve destansı tarihi ile tanınır. Taraflar arasında bölünmüş iki farklı fotoğraf havası var: Buda ve Peşte! Şehrin iki tarafı da muhteşem manzaralara sahip ama bir tarafı daha çok kaplıca, diğer tarafı ise daha tarihi mimari.

En iyi fotoğraflarınızı paylaşmak ve şehrin sizi nereye götürdüğünü görmek için fotoğraf makinenizi her yere yanınızda götürün. Herkesin çekmeyi sevdiği büyük noktalar: Balıkçı Perdesi, Buda Kalesi, Mattias Kilisesi ve Aziz Stephen Bazilikası.

9. Istanbul, Kız Kulesi

Osmanlılar işgal etmeden önce, İstanbul'un çoğu Romalılar tarafından yönetiliyordu ve Bizans ve Konstantinopolis olarak biliniyordu. Bu nedenle birçok fotoğrafçı şehrin güzelliğini fotoğraf aracılığıyla paylaşmayı sever. Kapsamlı tarihini yansıtan Roma tarzı mimarinin büyük etkisi vardır.

Ancak fotoğraf çekmek için en popüler yer, kıyıdan 200 metre açıkta küçük bir adadır. Kız Kulesi olarak da bilinen Kız Kulesi, 5. yüzyılda Atinalı general Alcibiades tarafından yaptırılmıştır. Ek olarak, bu antik kalıntı, seyahat fotoğraflarınız boyunca paylaşmak için güzel bir site sağlar.

10. Floransa İtalya

Son olarak, İtalya'nın Floransa kenti dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden biridir. En tanınabilir ve fotoğraflanan simge yapılardan biri Duomo'dur. Bu güzel kırmızımsı kubbe, eğer şanslıysanız, otel odanızdan görülebilir. Ama şehrin her yerinde göreceğinizden emin olabilirsiniz, size güzel Floransa'da olduğunuzu hatırlatır.

Üstelik bu güzelliği uzaktan görmek için engebeli tepelerin zirvesine çıkmayı deneyin ya da bu şehri farklı bir açıdan yakalamak için nehirde bir tekne gezisine çıkın. Ek olarak, Floransa'da çekim yapılacak en popüler yerlerden bazıları şunlardır: Piazzo Michelangelo, Palazzo Vecchio ve Ponte Santa Trinita. Ama bizim favorimiz, günbatımında birçok köprüden biri boyunca yürümek ve şehrin üzerindeki o muhteşem turuncu ve pembe tonları yakalamak için nehir boyunca tam zamanında çekim yapmak.