Ecem Erkek Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

1989 doğumlu olan Ecem Erkek, 2021 yılı itibarıyla 32 yaşındadır. 2016-2020 yılları arasında oyuncu Yüce Armağan Erkek ile evli kaldı. Ecem Erkek 1.64 metre boyunda ve 61 kilo ve yengeç burcudur.

Ankara Ömer Seyfettin Lisesi'nden mezun olduktan sonra oyuncu olmaya karar verdi. 2007-2008 yıllarında Mamak Belediyesi Konservatuar'ında tiyatro oyunculuğu eğitimi aldı. Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu'nda diksiyon dersleri gördü. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünden mezun oldu.

Ankaragücü Galatasaray maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Ankaragücü Galatasaray maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

ecem erkek

2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda kursiyerlik yaptı. Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başlayan Ecem Erkek; 'Amerikan Rüyası', 'Woyzeck', 'Üç Kuruşluk Opera', 'Tersine Dünya', 'Romeo & Juliet' ve 'Şark Dişçisi' gibi oyunlarda yer aldı. 2018 yılında 'Hakan: Muhafız' adlı diziye konuk oyuncu oldu. Yılmaz Erdoğan'ın Netflix'te yayınlanacak 'Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?' filminde Gülseren karakterini oynadı.