Huawei, son yıllarda akıllı telefonlarında, özellikle kamera konusunda büyük bir ivme yakaladı. Kamera derecelendirme kuruluşları tarafından açıklanan listelerde, Huawei'nin telefonları üst sıralarda yer alıyor. Bu durum, kamera puanlama konusunda otorite olarak kabul edilen DXOMARK için de geçerli. Huawei telefonları, DXOMARK listelerinde genelde ilk 3'te yer alıyor. Son olarak tanıtılan amiral gemisi modeli Huawei Pura 70 Ultra da bu geleneği bozmadı ve listenin zirvesine oturarak dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonu olma ünvanını kazandı.

Pura 70 Ultra'nın Kamera Özellikleri:

Ethereum Merge Nedir? Merge (ETH 2.0) Geleceği Ethereum Merge Nedir? Merge (ETH 2.0) Geleceği

Pura 70 Ultra'nın kamera başarısının arkasında yatan teknolojinin detaylarına bakalım:

  • Ana Kamera: 50 MP 1 inç sensör, f/1.6 ile f/4.0 arasında değişken diyafram açıklığı
  • Geniş Açı Kamerası: 40 MP, f/2.2 diyafram açıklığı
  • Telefoto Kamerası: 50 MP, f/2.1 diyafram açıklığı

DXOMARK Değerlendirmesi:

DXOMARK'ın testlerinde Pura 70 Ultra, 169 puanla fotoğraf çekim kategorisinde zirveye yerleşti. Zoom puanı 164, Bokeh efekt puanı ise 85 olarak belirlendi. Bu iki kategoride de Pura 70 Ultra liderliği ele geçirdi.

Video çekim puanı 148 olan Pura 70 Ultra, ortalama kamera puanı olarak ise 163 puan alarak DXOMARK'ın en yüksek puan alan telefonu oldu.

Huawei Pura 70 Ultra, sunduğu kamera performansı ile DXOMARK'ın en prestijli ödülünü hak ederek dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonu unvanını kazandı. Bu unvan, Huawei'nin mobil kamera teknolojisindeki lider konumunu bir kez daha teyit ediyor.