DÜŞMAN KİN SAVAŞ DEĞİL! İMAN AŞK ve BARIŞ !

Bu haber 07 Ekim 2019 saat 13:13 'de eklendi.

Nedir bu dünyayı karıştıran doymaz,cambaz,düzenbozan, vahşî sömürücü zihniyetteki émperyalist savaş mihraklarının bölücü terör senaryoları nereye kadar gidecek?.
Dünyada insanlar,aileler,,toplumlar ülkelerinde huzur içinde yaşamaları için kurulan uluslarası insanı örgütlerin,barış güçlerinin anlaşmaların dışına çıkıp çıkarları doğrultusunda stratejiler izleyen kıtalar ötesindeki ABD nin,eteklerindekilerle, ortadoğu uydusu ve taşeronluğa ile terör işbirliğindeki tutarsız ilişkilerinin sınırlarımızdaki rahatsızlıkları savaş ortamları yaşatmaktadır.Küresel vahşi güçler, uluslararası anlaşmaları ihlal edip insanların vatanlarını ,yurtlarını terkedecek yaptırımlar doğurması vatan,aile ve yuvaların dağılması,milyonların Suriyeden ülkemize ve zorluklarla Avrupa ülkelerine azda olsa sığınmacı olarak göçleri, savaşı, terör karşısında bu ölümlerin hesabını nasıl verecek?Mazlumun ahı nasıl çıkacak?W.O.Goodwin in şu kıssa ile insanlık için ilişkilendirip yazıya devam ediyorum.
Son derece güzel tablolar yaratmış bir ressam,en önemli eserini henüz çizmemiş olduğunu sezdi.Aradığını bulmak için tozlu bir yolda ilerlerken kendisinin nereye gittiğini soran yaşlı bir adama rastladı. Ressam: Arzum dünyanın en güzel şeylerin resmini yapmak.Ama ne yapacağımı bilemiyorum.Belki bu konuda bana bir yol gösterebilirsiniz. Adam çok basit dedi.Aradığini bir tanrı evinde,bir mabette ‘iman’ile bulabilirsin dedi..Ressam yoluna devam etti.Daha sonra çiçeği burnunda bir geline rastgeldi dünyada en güzel şeyin ne olduğunu sordu.Gelin ‘Aşk ‘diye cevap verdi.
Ressam yine dünyanın en güzel şeyini aramaya devam etti.Yoluna yorgun bir asker çıktı.Onada aynı soruyu sorunca şu cevabı aldı.Dünyada en güzel şey barış,en çirkin ise savaştır.Sulh bulduğun yerde güzelliği bulursun. Ressam kederli kederli İman,Aşk,Barış bunları nasıl çizeyim ben ? diyerek hayıflanarak evine doğru ilerledi.Evin eşiğine girer girmez dünyanın en güzel şeyini buluverdi.
Çocuklarının bakışları iMan doluydu.
Eşinin gülümseyişi Aşkla aydınlanmıştı.Evinde ise askerin sözünü ettiği barış ve huzur vardı. Ressam böylece dünyanın en güzel tablosunu yarattı.Bitirincede onu “Yuvam’ diye isimlendirdi
.İşte sonucta dünya insanlığı için,dünyadaki tüm ülkeler için düşman,kin ve savaş değil,iman,aşk ve barış için insanĺık ortak paydasinda buluşmalıdır.Vatanı olmayanın hayatı olmaz.Selam ve dua ile.

İbrahim ATEŞ
İbrahim ATEŞibrahimates@polatlipostasi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.