DURUKAN: İMAR RANTINI ZENGİN BARONLARA YEDİRMEYİZ!

Bu haber 04 Ekim 2021 saat 9:57 'de eklendi.

Kamuoyunda tartışılmaya devam eden Üçpınar ve Şehitlik İmarı yeniden gündeme geldi. İyi Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan “İmar Planının şehre ihanet olduğunu” söyledi.Durukan yaptığı basın açıklamasında Üçpınar ve Şehitlik’te imar planını yeniden gündeme getirdi.Başkan Durukan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın askı sürecinde karara itiraz etmeyerek şehre ihanet ettiğini öne sürdü.

ÜÇ PINAR İMAR PLANI BU ŞEHRE İHANETTİR

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti ilçe başkanı Muharrem DURUKAN daha sonra şu ifadelere yer verdi. “Şehitlik ve Üçpınar mahallelerinde bir kısım mülkiyet sahiplerinin imar planı tadilatı için verdiği dilekçe Melih Gökçek in Büyükşehir belediye başkanlığı döneminde imar daire başkanlığından , imar komisyonundan ve Büyükşehir  meclisinden şaibeli bir şekilde geçerek onaylanıyor . Şehitlik –  Üçpınar 5000 lik imar planı 0,8 den 1,8 emsale dediğim gibi şaibeli bir şekilde çıkıyor bu şekilde.”

MÜRSEL YILDIZKAYA NEDEN PLANA İTİRAZ ETMEDİ

Durukan “Ancak askı sürecinde şehre ihanet olan bu şaibeli imar planına itiraz etmesi gereken Polatlı belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya plana itiraz etmiyor .Oysa bu imar planı şehre ihanettir ve muhakkak itiraz edilmeli idi. İmar yapılan bölge şehrin tren yolunun üstünde kalıyor şehir merkezi tren yolunun altında; alt ve üst geçitler yetersiz. Yeni geçitler yapmak çok zor.Yollar ve altyapı bu yoğunluğu taşımıyor.”

YAPILAŞMA BİTİNCE BU BÖLGE FELÇ OLACAK

Durukan “44.000 nüfus öngörülüyor bu bölge için 3.000.000 m2 bir alan imara açılıyor, 1.500.000 m2 konut alanı, 700 parsel var. Yapılaşma bitince bu bölge felç olacak, yaşanmaz hale gelecek.Bu imar planında hala sıkıntılar var; bu bölgeye hala inşaat ruhsatı verilmiyor .Bu bölgedeki inşaatlardan daire alanlar tedirgin oldu.”

BAŞKAN YILDIZKAYA NEDEN ŞEHİTLİK – ÜÇ PINAR İMARI KADAR İSTİKLAL PLANI İÇİN UĞRAŞMADI

Durukan “İstiklal mahallesi imarı ise hala bitmedi.Askı sürecinde itirazlar oldu. Davalar hala sürüyor.Mimarlar odası ve şehir plancıları odası dahi itiraz etti. Niye itiraz ederler ne beklerler; aklımda soru işaretleri var.Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya Şehitlik ve Üçpınar ın imar planının geçmesi için uğraştığı kadar bu mahalle için neden uğraşmadı.

Yenimahalle’de imar planı şu an askı sürecinde.”

ŞEHRİMİZ İMAR KONULARI YÜZÜNDEN MAĞDUR EDİLMİŞTİR

Durukan “Belediye Başkanı Yakup çelik döneminde Yağmurbaba Hacıtuğrul ve Gedikli köylerinde 15.000. 000.m2 alan özel imar yapılmış.Bu bölge de Polatlı’nın imarında göründüğü için yeni imar alanları açılmasında Polatlı’nın önünde engel. Çünkü Polatlı’nın beş milyon nüfusa yetecek imarı görünüyor bu bölgede.Şehre çok uzak bu köyler imar yapılmış.Bu da Yakup Çelik in Polatlı’ya bıraktığı Perpa gibi sorunlardan sıkıntılardan biri.”

ŞEHRİN BİR İMAR RANTI VARSA EŞİT DAĞITILACAK

Malesef Polatlımız şehircilik ve modern kentleşme anlayışından uzak belediye yönetimleri tarafından mağdur edilmiştir .Biz göreve geldiğimizde şehircilik ve modern kentleşme anlayışına uygun davranarak imarın rantını zengin baronlara yedirmek yerine şehrin kuzeyi güneyi doğusu ve batısıyla eşit şekilde halka dağıtacağız.” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.