DURUKAN: HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

Bu haber 11 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Durukan, “İYİ Parti olarak, Engellilerimizin Engeller Gününün farkındayız. Toplumda da Farkındalık yaratmanın çabası içinde olmanın da gayretindeyiz. Şunu iyi bilmeliyiz ki hepimiz birer engelli adayıyız.” dedi.

İYİ PARTİ OLARAK, ENGELLİLERİMİZİN ENGELLİLER HAFTASININ FARKINDAYIZ

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu hafta engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata katılımlarını kolaylaştırmak, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli bir hayat sürdürebilmelerini sağlamak açısından önemli bir haftadır. Elbette ki bu bir hafta da anlamlı ve önemlidir fakat bizim gayemiz 365 gün engelli dostlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek ve onları daha iyi anlayabilmek için çalışmaktır. Unutmayalım ki Engellilik sadece engellilerin ve ailelerinin sağlık sorunu değil, hepimizi yakından ilgilendiren ve toplumun ortak çabasını gerektiren bir konudur. İYİ Parti olarak, Engellilerimizin Engelliler Haftasının farkındayız. Toplumda da Farkındalık yaratmanın çabası içinde olmanın da gayretindeyiz. Şunu iyi bilmeliyiz ki hepimiz birer engelli adayıyız.”

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZBAŞARILARIYLA TOPLUMUN GENELİNE ÖRNEK OLMAKTADIR

“Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini bizzat kendilerini kanıtlayan engelli kardeşlerimiz, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar. Çeşitli sorunlarına rağmen mücadele veren engellilerimizin bu anlamda daha fazla destekçisi olmalı, kısıtlamalarını en asgariye indirmek için çaba sarf etmeliyiz. Bu konuda oran ne olursa olsun, insanı yeryüzünün en değerli varlığı olarak gören bir anlayışın fertleri olarak hassasiyetle hareket etmeliyiz. Engelli olmak bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Bu düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyor, her birini sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.