DURUKAN: EKONOMİNİN HALİ ORTADA!

Bu haber 23 Eylül 2021 saat 5:00 'de eklendi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, ülkenin ekonomik durumu ve tarımsal üretimi değerlendirdi. Doğru ekonomi ve tarım politikalarının uygulanmadığını ifade eden Durukan, vatandaşın, esnafın ve çiftçinin tamamen kaderine terk edildiğini söyledi. Durukan, Meral Akşener liderliğinde İYİ Parti iktidarında ekonominin şaha kalkacağını belirtti.

BAŞARISIZ BİR EKONOMİ YÖNETİMİ VAR

“2001 senesinin 45 lirası bugünün 614 lirası. Bu durum iktidarın ekonomiyi getirdiği hali gösteriyor. 20 yılda böyle büyük bir değişim ekonomik anlamda ne kadar başarısız bir yönetim örneği sergilendiğinin kanıtıdır. İktidar artık milletin sırtında çok ciddi bir yüktür. Milletimiz de bunu görmüştür. Milletimiz, ilk sandıkta iktidarı değiştirmek için seçim zamanının gelmesini beklemektedir. Sürekli gelen zamlarla vatandaşın beli iyice bükülmektedir. Daha önce yapılan elektrik ve doğalgaz zamları henüz kış mevsimine girmediğimiz için tam olarak hissedilmiyor. Kış ayları gelip tüketim arttığında bu çok ciddi şekilde hissedilmeye başlayacaktır. İşsizlikte aldı başını gitti. Milyonlarca insanımız evine ekmek götüremiyor. Esnafımız perişan. Türkiye, her geçen gün daha da geriye gidiyor. Ülkemiz bu hükümet sistemini daha fazla kaldıramaz.” dedi.

SARAY YAPACAKLARINA YURT YAPSINLAR

Üniversite öğrencilerinin barınacak yer ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade eden Durukan, “Üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılmaya başlandı. Birçok yerde öğrenciler kalacak ev ve yurt bulamıyor. İktidarın yurt kontenjan sorununu yıllardır çözmemesi nedeniyle üniversite öğrencileri bu yıl da barınma sorunlarıyla yeni akademik yıla başlamak zorunda kaldı. Saraylar yerine yurt ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamını barındıracak yurtlar yapılabilirdi. Oturacak ev bulan öğrencilerde ekonomik sıkıntılar ve fahiş kira fiyatlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor. Öğrenciler kiraların yanı sıra sürekli gelen fatura zamlarıyla da boğuşmak zorunda kalıyor. Bir ev tutmak zorunda kalan öğrenciler dolayısıyla son yıllarda artan elektrik, doğalgaz ve internet faturalarıyla karşı karşıya kaldı. Verilen KYK bursu öğrencilerin faturalarını bile karşılamaya yetmiyor. Burslara yüzde 30 civarı zam yapılırken faturalara yüzde 300’ü geçecek oranda zam yaptılar.” dedi.

ÇİFTÇİ KADERİNE TERK EDİLİYOR

İktidarın uyguladığı tarım politikasıyla çiftçinin kaderine terk edildiğini belirten Durukan, “Çiftçinin kullandığı gübre pahalı, tohum pahalı, ilaç pahalı, mazot pahalı, sulama elektriği pahalı, vergiler yüksek, destekler yetersiz, ithalatla çiftçiyi üretimden koparıyorsunuz. Sonra da etiketlerdeki fahiş fiyata suçlu arıyorsunuz. Suçlu belli değil mi? Yurtdışından buğday ve arpa ithal etmek yerine hükümet, perişan halde olan çiftçiye yardım etsin. Tarımsal üretimde ülkenin en önemli merkezlerinden biri olan Polatlı’da da çiftçilerimiz büyük sıkıntı içerisinde. Destek vereceğiz diyorlar, ekim zamanı geliyor hala kuraklık desteği çiftçinin hesabına yatmadı. Çiftçinin ihtiyacı varken verilmeyen desteğin çiftçiye ne faydası var. Çiftçi borç alarak, kredi çekerek ekim yaptıktan sonra verilecek destek çiftçinin ne işine yarayacak. Anca çekilen kredilerin faizlerini ödemeye yarar. Türkiye’nin birçok bölgesi tarım üretimi açısından el verişli topraklara sahip. Ülkenin kalkınması tarımın kalkınmasından geçiyor. Ama iktidarın yanlış tarım politikalarıyla çiftçi adeta kaderine terk ediliyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.