DURUKAN: ÇİFTÇİ MAĞDUR ESNAFIMIZ CAN ÇEKİŞİYOR!

Bu haber 05 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan özellikle pandemi dönemi nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşayan esnafa İlçe Yönetimi ile bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Esnafın dertlerini isteklerini dinleyen Durukan istek ve temennilerin sorunların İl Başkanlığına Genel Merkeze iletildiğini ve bu zor süreçte esnafın ve vatandaşın manevi olarak yanlarında olduğunu dile getirerek, “İYİ Parti İlçe başkanlığı olarak, ilçe yönetimi olarak esnaf gezilerimize devam ediyoruz. Esnafımız kan ağlıyor, esnafımız yoğun bakımda yani nefes alıp nefes veriyor esnafımızın yanında olmak arklarında olduğumuzu destek olduğumuzu bu günlerin geçeceğini iyi günlerin geleceğini bu iktidardan ülkenin kurtulacağını söylemek için, kendilerine en azından maddi olmasa da manevi olarak destek olmak için yanlarındayız. Dertlerini dinliyoruz İl Başkanlığımız ile Genel Merkezimizle esnafımızın durumunu iletiyoruz.” dedi.

ÇİFTÇİ MAĞDUR ÜRETİMDEN ÇEKİNİYOR ÇİFTÇİ ÜRETİM DURMA NOKTASINA GELMİŞ

Çiftçinin zor durumda olduğunu ciddi borçlar ile mücadele ettiğini dile getiren Durukan, “Çiftçinin talebi bugün ziraat bankası borcu altında çiftçi, tarım kredi borcu altında yüksek faizlerle borçlandırılmış durumda. AK Parti iktidara geldiği gün 500 milyon TL olan borcu bugün 100 milyar TL’yi geçmiş durumda. çiftçinin bunu ödemesi mümkün değil beş’e de bölseniz de mümkün değil çünkü ağır bir faiz yükü var bu faizin silinip ana paranın da taksitlendirilmesi ve bu yıl ötelenmesi gerekiyor. Şuan icraların hacizlerin çiftçinin üzerindeki icraların hacizlerin durdurulması gerekiyor ama hala çiftçinin traktörü hayvanı haczedilip götürülüyor. Çiftçi mağdur durumda çok zor durumda üretimden çekiniyor çiftçi üretim durma noktasına gelmiş. Bugün Polatlı buğday ithal ediyor, arpa ithal ediliyor Polatlı’ya yani çiftçinin durumu bu esnafımız da gördüğünüz gibi kan ağlıyor can çekişiyor. Biz sayın gene başkanımızın dediği gibi acil bir an önce erken seçim istiyoruz. Bu iktidar ülkeyi yönetemiyor, ekonomiyi yönetemiyor bir an önce genel seçimle bu iktidarın gitmesi ülkenin nefes alması gerekiyor.”

BİR KRİZ VARSA ONU EN YUKARIDAN EN AŞAĞIYA KADAR YAŞAMAMIZ LAZIM

 İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Sezgin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu zorlu süreçte esnafa ve vatandaşa yaptığı önemli yardımlardan bahsederek bunun sadece Büyükşehir’in yapması ile olmayacağını büyükşehrin bütçesinin belli olduğunu ve iktidarın esnafın derdine çözüm bulunması gerektiğini dile getirerek, “Büyükşehir bütçesi dahilinde büyük yardımlar yapmaya çalışıyor. Kira yardımı çalışanlara yardım yapmaya çalışıyor ama bu Büyükşehir’in yapacağı bir şey değil Büyükşehir’in bütçesi belli bir bütçe şimdi esnafı geziyoruz günlük bir iki kişi ile dükkanını kapatıyor bunların hiç değilse vergilerinin alınmaması belirli bir süre veya ertelenmesi, faiz uygulanmaması gibi şeyler lazım şimdi sen dükkanını açıyorsun müşteri bulamıyorsun ondan sonra bu vatandaştan vergi istiyorsun bu ne kadar adaletli sürdürülebilir bir uygulama değil buna hükümetin bir an önce el atması lazım. Şimdi bizim eşdeğer bir ülkemiz var Almanya 115 milyon esnafa yardım açıkladı. Fakat bizim hükümetin açıkladığı 5 milyon bu esnafın yarasına ne kadar pansuman olur ne kadar çare olur hepimiz görüyoruz. Kahvehaneler açılmadı. Burada yevmiyeli çalışan insanlar var 10 aydır 12 aydır evde yatıyorlar bu insanlar ne yiyip ne içiyorlar bunlar günlük kazanıp günlük yiyorlar bunların gözden geçirilmesi lazım birazcık devletin veya hükümetin elini cebine atması lazım eğer bir kriz varsa onu en yukarıdan en aşağıya kadar yaşamamız lazım. Bakıyoruz yukarıdan bunu yaşayan kimse yok en aşağıda ki vatandaş yaşıyor. Bu da büyük bir adaletsizliği ortaya çıkarıyor bunu bir an önce çözmemiz lazım. “dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.