Galatasaray Spor Kulübü’nde başkanlık seçimine kısa bir süre kala Başkan Dursun Özbek açıklamalar yaptı. Dursun Özbek, TFF'de yapılacak olan seçim süreci ve gündeme ilişkin çarpıcı sözler kullandı.

Galatasaray'da yarın gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde adaylardan biri olan şu anki Başkan Dursun Özbek, Milliyet Gazetesi’ne konuştu. Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Başkan, pişmanlıklarınız var mıdır? Kafanızı yastığa koyduğunuzda keşke dediğiniz bir şeyler var mıdır?

"Galatasaray Başkanı olarak her gün birçok arkadaşlarımla birlikte kararlar veriyoruz. Kimi zaman bu kararların bir kısmı istediğimiz neticeleri yaratmasa da bu dönemde uykularımızı kaçıran bir kararımız, bir pişmanlığımız olmadı diyebilirim. Şuna inanıyorum ben; ne olursa olsun, bir insan huzur içinde yastığa başını koyabiliyorsa, orada her şey yolunda demektir. Bu açıdan bu dönemde başardıklarımızla şanslı olduğumu düşünüyorum."

Meclis'te yoğun mesai başlıyor! Gündemde neler var? Meclis'te yoğun mesai başlıyor! Gündemde neler var?

“Saha dışında Türk toplumunu rahatsız eden bir rekabet var mıdır? İnsanlar bu konuda rahatsız olmakta haklı mıdır?

"Galatasaray olarak, rekabetin bu noktaya çekilmemesi, kardeşin kardeşe düşman edilmemesi gerektiğini farklı ortamlarda, farklı zamanlarda defalarca dile getirdik. Ama karşımızda bu rekabeti hakemlerin rahatsız etmeye ve onların peşine düşmeye götüren bir kulüp başkanı var. Ben sağlıklı bir mantaliteye sahip olmadığını düşünüyorum. Bu düşüncedeki insanların futboldan temizlenmesi gerekiyor."

“TFF Başkanı olmak gibi bir düşünceniz var mıdır? Galatasaray’ın TFF seçimlerindeki politikası ne? Sayın Büyükekşi devam etmek isterse ona ne gibi konularda tavsiyede bulunursunuz?

"Benim TFF Başkanı olmak gibi bir idealim yok. TFF seçimleri gündemimizde de değil, tek gündemimiz Pazar günü kazanmak istediğimiz şampiyonluk. Zamanı geldiğinde, adaylar tespit edildiğinde biz de genel kurul üyelerimizle gider, Türk Futbolu’nun geleceği için oyumuzu kullanırız. Şu anda yaptığımız her yorum spekülasyona girer, buna da hiç gerek yok."