1905 Kültür Sanat Spor Derneğinin düzenlediği "Galatasaray'ın Formaları Tarihi ve Forma Tasarımı Söyleşisi" dün akşam gerçekleştirildi.

RAMS Park Özhan Canaydın Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek de iştirak etti.

İsmail Kartal’dan Galatasaray zaferi sonrası ekibiyle dikkat çeken paylaşım İsmail Kartal’dan Galatasaray zaferi sonrası ekibiyle dikkat çeken paylaşım

Kokteyl ile başlayan akşamda, Galatasaray futbol takımının forma tarihini anlatan slayt gösteriminin sonrasında şampiyonluk kazanan kadın Futbol takımı, kürek ve sutopu takımlarının yanı sıra Sarı-Kırmızılı kulübün bazı amatör sporcularına plaket takdim edildi.

Mimar ve sanatçı Rıfat Baltaoğlu'nun bir eserinin de sergilendiği organizasyonda konuşan Kulüp Başkanı Dursun Özbek, "Çok etkilendiğim bir eser, müzemizde en iyi noktaya koymayı düşünüyoruz. Atatürk'ün dünya ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için önemini anlatmaya gerek yok. Herkesin takdir ettiği, herkesin nasıl bir lider olduğunu bildiği herkesçe malum. Herkesin hayat çizgisinde Atatürk'ün bir izi var." şeklinde konuştu.

Trendyol Süper Lig'de pazar günü yapılacak zorlu Fenerbahçe derbisine dernekteki herkesi davet eden Özbek, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Hepimizin koltukları kabardı, şampiyon olan genç kardeşlerimizle yine gururlandık. Başkanları olarak yönetim kurulum adına hepsine birer birer teşekkür ediyorum. Pazar günü tam kadro buradayız. Yarın günlerden 17 Mayıs, UEFA Kupası kutlamamız var. Önümüzdeki sezona Kemerburgaz tesislerimizde başlıyoruz. Hazırlıklarımızda son aşamaya geldik. Orada piknik yaptık. Orada yeni evimizde buluşmak üzere diyorum ve hepinizi yarın oraya bekliyorum."

MÜJDEYİ VERDİ!

"İnşallah gelecek sezonu Kemerburgaz tesislerimizde açacağız. Ayrıca buradaki arazimizin büyüme imkânı da var. Şu an talebimiz bakanlıkta, onu da görüşeceğim. Bu tesislerin hepsini Galatasaray Kulübü tamamen kendi imkânlarıyla yapıyor."

Organizasyon, hatıra fotoğrafı çekimiyle bitti.