Venezuela'nın en yaşlı erkeği ve Guinness Dünya Rekorları'na göre dünyanın en yaşlı erkeği unvanına sahip Juan Vicente Perez Mora 114 yaşında hayatını kaybetti.

Bu sefer anneler karıştırıldı! Kendi çocuğu olmadığını bezini değiştirirken anladı Bu sefer anneler karıştırıldı! Kendi çocuğu olmadığını bezini değiştirirken anladı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, "Venezuela'ya dünyanın en yaşlı adamı olarak Guinness Rekoru'nu veren El Cobre kasabasından Juan Vicente Pérez Mora, 114 yaşında sonsuzluğa göç etti. Ailesine ve Táchira eyaleti El Cobre halkına kucak dolusu sevgilerimi ve başsağlığı dileklerimi gönderiyorum. Tanrı onu kutsal görkemiyle kabul etsin!" ifadelerini kullandı.

Dünyanın En Yaşlı Erkeği 114 Yaşında Vefat Etti! Ülke Başkanı Üzüntüsünü Dile Getirdi (2)

Mayıs 1909'da doğan Perez'in hayatı, sadece uzun değil aynı zamanda da oldukça dolu geçti. Perez'in 11 çocuğu, 41 torunu ve 18 torununun çocukları ile 12 torununun torunu bulunuyordu. Bu geniş aile, Perez'in yaşamı boyunca en büyük destekçileri oldu.

Dünyanın En Yaşlı Erkeği 114 Yaşında Vefat Etti! Ülke Başkanı Üzüntüsünü Dile Getirdi (1)

Guinness Dünya Rekorları, 2022 yılında Perez'i dünyanın en yaşlı erkeği olarak resmen tanımlamıştı. Perez, Guinness'e verdiği bir röportajda, "Beş yaşındayken babası ve kardeşleriyle tarlada çalışmaya başladım ve şeker kamışı ile kahve hasadına yardım ettim" demişti. Perez'in hayatı, sadece uzun yaşamıyla değil, aynı zamanda çiftçilik ve şeriflik gibi aktif görevlerde bulunmasıyla da dikkat çekiyordu.