Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, gibi aktörlerin yer aldığı Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) filmi hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) Filmi ne zaman, nerede çekildi? Dünyalar Savaşı filmi oyuncuları ve konusu nedir? Sizler için araştırdık. İşte film hakkında bilinmeyenler…

Dünyalar Savaşı Filmi

DÜNYALAR SAVAŞI (WAR OF THE WORLDS) FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı, Senaryosunu ise David Koepp ve Josh Friedman kaleme aldığı Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) Filmi 29 Haziran 2005 tarihinde vizyona girmiştir.

Bilim kurgu ve akdiyon filmi olan Dünyalar Savaşı (War of the Worlds), 2005 yılının en başarılı dördüncü filmi olmuştur.

Filmin çekimleri Virginia , Connecticut , New Jersey , Kaliforniya ve New York'ta gerçekleşmiştir. Çekimleri tahminen 73 gün sürmüştür.

Dünyalar Savaşı Filmi2

DÜNYALAR SAVAŞI FİLMİ OYUNCULARI VE KONUSU NEDİR?

Dünyalar Savaşı filminin konusu şöyledir: Liman işçisi Ray Ferrier, eşi Miranda’dan yeni ayrılmıştır ve Miranda’nın yanında kalan iki çocuğuyla iletişimi oldukça zayıftır. Ray, çocuklarla hafta sonunu geçirirken, aniden gökyüzü kararır ve bir fırtına başlar. Evine yakın bir kavşakta toprak yarılarak devasa bir savaş makinesi ortaya çıkar.

Bu saldırgan makine, her şeyi yakıp yıkmaya başlar ve insanlar kaçışmaya çalışır. Bu saldırı, uzaylıların dünyayı ele geçirdiğinin ilk işaretidir ve insanlar acil bir şekilde bölgeyi terk etmeye çalışırlar. Ray, çocuklarının güvenliğini sağlamak için kararlı bir şekilde mücadele eder, ancak vahşi doğa engelleri ile karşılaşır.

Dünyalar Savaşı Filmi1

DÜNYALAR SAVAŞI FİLMİNİN OYUNCULARI

Tom Cruise – Ray Ferrier Karakteri

Dakota Fanning – Rachel Ferrier Karakteri

Justin Chatwin – Robbie Ferrier Karakteri

Miranda Otto – Mary Ann Ferrier Karakteri

Tim Robbins – Harlan Ogilvy Karakteri

Rick Gonzalez – Vincent Karakteri

Yul Vázquez – Julio Karakteri

Lenny Venito – Tamirci Manny Karakteri

Lisa Ann Walter – Sheryl Karakteri

Ann Robinson – Büyükanne

Gene Barry – Büyükbaba Karakteri

David Alan Basche – Tim Karakteri

Roz Abrams – Kendisi Karakteri

Camillia Sanes – Haber Yapımcısı Karakteri

Amy Ryan – Toddler ile Komşu Karakteri

Netflix'in Parasyte: The Grey bilim kurgu dizisi konusu ve oyuncuları kimler? Netflix'in Parasyte: The Grey bilim kurgu dizisi konusu ve oyuncuları kimler?

David Harbour – Rıhtım İşçisi Karakteri

Danny Hoch – Polis Karakteri

Morgan Freeman – Anlatıcı Karakteri

Dee Bradley Baker – Uzaylı Vokaller Karakteri

Columbus Short – Asker Karakteri