Çalışma hayatı herkes için önemlidir. Dünyadaki bazı iş yerleri, insanlar tarafından en çok istenen yerler olarak kabul edilir. Dünyada insanlar en çok hangi şirketlerde çalışmak ister? Dünyada insanların en çok çalışmak istediği 10 şirket hangisidir? sorularının cevaplarını haberimizde detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Dünyada İnsanların En Çok Çalışmak İstediği 10 Şirket 

Son yıllarda artan enflasyon ve TL'nin değer kaybı nedeniyle gençlerin yurt dışına gitmek istediği bilinen bir gerçek. Teknoloji işleri, dünyadaki en popüler meslekler arasındadır. Teknoloji dünyası çalışanlara güzel fırsatlar sunarken aynı zamanda makul maaşlar, güzel ve konforlu ofisler, eğitim gibi fırsatlar da sunuyor. Bir aramada en çok başvuru alan şirketlerin hangileri olduğu belirlenirken Netflix ilk sırada yer aldı.

Resume.io bir anket düzenledi

 Dünyanın en çok çalışılmak şirketi açıklandı. Listede hangi şirketlerin yer aldığı merak konusu oldu. Çoğu zaman sabahtan akşama kadar tüm günümüzü geçireceğimiz iş yerlerimizi seçiyoruz. Bu durumda vatandaşlara "Hangi şirkette çalışmak istersiniz?" sorusunun cevabı verildi. Bu yanıtlar doğrultusunda dünyada insanların en çok çalışmak istediği şirketlerin listesi hazırlandı ve ilk sırada hangi şirketin yer aldığı sorusu soruldu. Teknoloji dünyasındaki şirketler genellikle çalışmak için en çok aranan şirketler olsa da, yüksek maaşlar, çalışanlar için konforlu ofisler, teknoloji ve eğitim desteği, teknoloji şirketlerini bu noktada daha da istihdam edilebilir hale getirmeye devam ediyor. Bu konu üzerine yapılan araştırmalarda en çok başvurunun hangi firmalara geldiği belirlendi.

Özgeçmiş yazma hizmeti Resume.io'nun gerçekleştirdiği yeni bir araştırmaya göre, her şirketin iş ilanlarına yapılan günlük ortalama başvuru sayısına ilişkin LinkedIn'den elde edilen veriler analiz edilerek, en çok çalışmak istediğiniz şirketler sınıflandırıldı. 

İşte En Çok Çalışılmak İstenilen Şirketler 

  • Netflix
  • Amazon
  • Microsoft
  • Apple
  • Meta
  • Oracle
  • Tesla
  • S&P Global
  • Victoria’s Secret
  • Goldman Sachs

LinkedIn, profesyonellerin iş fırsatlarını aramak ve işverenlerin yetenekli çalışanların çaba harcamasını sağlayan bir platformdur. LinkedIn üzerinden yayınlanan iş ilanları, her gün binlerce profesyonel tarafından incelenir ve başvurulur. İşte LinkedIn'deki iş ilanlarına günlük başvuru ortalamasına göre sıralaması:

1. Netflix: İlan Başına ortalama 84,87 Başvuru

Netflix, eğlence sektörünün liderlerinden biri olarak dikkat çeker ve birçok kişi için kariyer yapma hayali oluşturur. Şirketin iş ilanları, genellikle büyük bir ilgiyle karşılanır.

Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisinden Büyük Başarı Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisinden Büyük Başarı

2. Amazon: İlan Başına ortalama 73,25 Başvuru

Amazon, e-ticaret devi olarak bilinen ve dünya çapında birçok iş fırsatı sunuyor. Amazon'un iş ilanları da büyük talep görüyor.

3. Microsoft: İlan Başına ortalama 57,90 Başvuru

Teknoloji devi Microsoft, dünya çapında birçok profesyoneli kendine çekmeyi başarır. Şirketin iş ilanları, teknoloji alanında kariyer yapmak isteyenler arasında popülerdir.

 Google’ın çatı şirketi Alphabet’in 18. sırada olması dikkat çekiyor.

LinkedIn, profesyoneller ve işverenler arasında bir köprü görevi görür ve iş dünyasındaki talep ve arz arasında dengeyi sağlamaya yardımcı olur. İş arayanlar için, bu araştırmacılar iş ilanlarına başvurmak önemli bir adım olabilir. Bu listeler, dünya genelinde çok sayıda iş fırsatı sunar ve insanlara yaratıcı düşünmeyi ve inovasyonu teşvik eden bir iş ortamı sunar. İş arayanlar için, bu şirketlerde çalışmak birçok kişinin hayali olabilir.

Haber: Tuğba Akkesen