78 yıllık geçmişiyle endüstriyel bir dev olan şirket Tupperware, Türkiye'de de 28 yıldır faaliyet gösteriyordu. Dünya çapında prestijli tasarım yarışmalarında birçok ödül kazanmış ve kullanım kolaylığı ile mutfaklara pratik çözümler sunan markanın ürünlerinde pandemi sonrasında satış düşüşlüğü gözlemlendi.

Şirketin kurucusu Earl Tupper'ın yenilikçi fikirleri sayesinde plastikten üretilen ürünler, yiyeceklerin tazeliğini koruyabilmesi için benzersiz bir vakum sistemiyle donatılmıştı. Ancak pandeminin etkisiyle evde geçirilen zamanın artması, Tupperware'in satışlarını artırmış olsa da, pandemi sona erdiğinde satışlar hızla düşüşe geçti.

Dünyaca Ünlü Saklama Kabı Markası Iflas Eşiğinde! Özeleştiri Geldi (2)

Tupperware yetkililerinden biri, şirketin maddi sıkıntılarla mücadele etmesinin plastik yerine diğer malzemelerle üretilen ürünlere olan talebin artmasıyla ilişkili olduğunu belirtti. 

Elektrik faturaları için yeni dönem: Tüm aboneler bu işlemi yapmak zorunda! Elektrik faturaları için yeni dönem: Tüm aboneler bu işlemi yapmak zorunda!

Şirketin yenilik yapmadığı ve sadece plastik ürünler üzerine odaklandığı eleştirisiyle de karşı karşıya kaldı. Yetkili, "Biz hep plastik ürünler ürütmeye devam ettik. Yenilik yapmadık. Başka ürünlerden de üretim yapmalıydık. Bu bizi bu duruma getirdi" diyerek özeleştiri yaptı.