Fenerbahçe’de forma giyen yedi oyuncu için Avrupa’dan çok sayıda ekip kulübün kapısına dayanmış durumda. Yönetim hem kulübe servet kazandırıp hem de rekor kırmak için teklifleri masaya yatıracak.

Avrupa devlerinin scout’ları Fenerbahçe’nin yıldızları Sebastian Szymanki, İrfan Can Kahveci, Ferdi Kadıoğlu, Bright-Osayi Samuel, İsmail Yüksek, Jayden Oosterwolde ve Alexander Djiku isimlerini transfer listelerinin en tepesine yazmış durumda. Neredeyse hepsi EURO 2024’te boy gösterecek bu oyuncuları yıldızlarını daha parlatmadan kadrosuna katmak isteyen Avrupa kulüpleri şimdiden Sarı- Lacivertlilere tekliflerini iletmeye başladı. Ancak yönetim acele etmediği gibi, Szymanski, İsmail Yüksek, İrfan Can ve Osayi gibi isimlerin sözleşmelerini de yenileyerek elini güçlü tutmak istiyor.

Dünya Fenerbahçe’yi Konuşacak, 100 Milyon Euro’luk Harekât… 3

Al Nassr Al Fayha maçında Ronaldo neden yok? Ronaldo ne zaman oynayacak? Al Nassr Al Fayha maçında Ronaldo neden yok? Ronaldo ne zaman oynayacak?

100 MİLYON EURO’LUK GELİR

Şu ana kadar gelen teklifleri masaya yatıran Fenerbahçe’nin kimseye olumlu bir cevap verdiği yok. Kulübün en son 11,6 milyar lira olan borcunun haziran ayında 15 milyarı bulacağını öngören yönetim, elindeki kıymetleri en iyi şekilde değerlendirerek bu yükün altından kalkmayı hedefliyor. Szymanski, 30 milyon Euro’luk bonservis talebiyle en değerli isim olarak görülüyor. Bu isimleri en düşük 10 milyon Euro’dan elden çıkarmayı düşünen Fenerbahçe en az 100 milyon Euro gibi bir geliri kasaya koymayı hedefliyor.

Dünya Fenerbahçe’yi Konuşacak, 100 Milyon Euro’luk Harekât… 2

İSMAİL YÜKSEK’İN MÜTHİŞ YÜKSELİŞİ!

Fenerbahçe’nin 2020’de 65 bin Euro’ya kadrosu kattığı İsmail Yüksek, Sarı-Lacivertli forma altında resmen altına dönüştü. Yirmi beş yaşındaki orta saha hem Fenerbahçe’deki hem de Milli Takımın vazgeçilmezi olarak değerini 10 milyon Euro’ya kadar yükseltirken Avrupa devlerini de peşine taktı. İsmail için Fransız devi Lyon devre arasında 12 milyon Euro’luk teklif yapmış ama reddedilmişti. Fransız kulüp, bonuslar dâhil 15 milyon Euro’luk yeni bir paketle kapıyı yeniden çalmaya hazırlanırken, Sarı-Lacivertlilerin 20 milyon Euro’luk beklentisi olduğu iddia ediliyor.

Türkiye Gazetesi