Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 'Dünya El Hijyeni Haftası' kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Hastanede yer alan H Blok Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, hastane personeline Enfeksiyon Uzmanı Dr. Zehra Nur Şeşen tarafından "El Hijyeni" konulu eğitim verildi.

Eğitimde, el hijyeninin önemi ve doğru uygulama yöntemleri detaylı bir şekilde ele alındı. Hastane personeli, enfeksiyon riskini azaltmak ve hastaların sağlığını korumak için gerekli olan el hijyeni konusunda bilgilendirildi.

El Hijyeni Semineri

EL HİJYENİ ÖNEMİ VURGULANDI

Dr. Zehra Nur Şeşen'in uzmanlığı ve deneyimiyle desteklenen eğitim, seminere katılım sağlayan hastane personeli tarafından büyük ilgiyle takip edildi. El hijyeninin sağlık sektöründeki kritik öneminin, bu tür eğitimlerle personelin daha bilinçli ve etkin bir şekilde hareket etmesini sağladığı vurgulandı.

Dünya El Hijyeni Haftası kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen bu eğitim, hastane çalışanlarının mesleki gelişimine katkı sağlarken, hastane ortamında hijyen standartlarının yüksek tutulmasına da önemli bir katkı sağlayacağı belirtildi. 

Kaplan davasının gizli tanığından çarpıcı açıklamalar! ‘’Ayhan dişlerimi çekti Kaplan davasının gizli tanığından çarpıcı açıklamalar! ‘’Ayhan dişlerimi çekti

Haber: Tuğba Akkesen