Aksaray'da bir düğünde hem dans edip hem de havaya ateş açan 8 kişi bu anları birde sosyal medyadan yayınladı. Jandarma ekipleri tarafından düzenlene operasyonlarda magandalar yakalandı. Düğün evine düzenlenen operasyonda yapılan aramalarda ise adeta cephanelik bulundu. 

Düğün Magandalarına Şok Operasyon Evden Cephanelik Çıktı  (1)

Sosyal medyada paylaşılan bir videodan yola çıkan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ekipleri, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçti. Yapılan incelemelerde, görüntülerin merkez mülki sınırları içinde bulunan bir müstakil evin bahçesinde gerçekleşen bir düğüne ait olduğu belirlendi. 

Düğün Magandalarına Şok Operasyon Evden Cephanelik Çıktı  (3)

İsrail'i protesto eden bir grup, hamburger yiyenleri darp etti! İsrail'i protesto eden bir grup, hamburger yiyenleri darp etti!

Jandarma ekipleri, düğünün yapıldığı ev ve 3 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda 8 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 6 adet ruhsatsız av tüfeği, 7 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 400 adet tabanca fişeği, 108 adet av tüfeği kartuşu, 55 adet kurusıkı tabanca fişeği ve 3 adet bıçak ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla el konuldu. 

Gözaltına alınan 8 kişi, sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. 

İHA

Editör: Sema Türkel