Doğan’dan sonra bayrak Ünal’ın oldu

Bu haber 20 Şubat 2020 saat 8:41 'de eklendi.

Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği merhum başkan İhsan Edip Doğan’ın ölümünün ardından ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Kurulun toplantısında merhum İhsan Edip Doğan yönetiminde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Celal Ünal başkanlığa seçildi. Ayrıca Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Yönetim Kurulu’nun Başkan Yardımcısı Mehmet Sami Çalışkan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Şenol Aktay, Burhan Koyaş, Mehmet Çetin, Sezai Kula, Metin Çınar, Orhan Aksoy oldu.
YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Celal Ünal, Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği yönetim kurulu toplantısında başkan seçilmesinden sonra; ” İhsan Edip Doğan ağabeyimizin, kıymetli başkanımızın ani vefatı bizleri derinden üzdü. Yaşamı gibi dimdik ve ayakta bir biçimde dünyaya gözlerini yumdu. Onun emekleriyle bugünlere gelen derneğimizi yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve üyelerimizle, bizlere gönül verenlerin desteğiyle onun ideallerindeki yerlere getirmek için çalışmak ödevimizdir. Bu anlamda acı kaybımızın ardından ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulumuzu belirledik” dedi.
İHSAN EDİP DOĞAN’IN İSMİ YAŞATILMASI İSTENDİ
İhsan Edip Doğan isminin yaşatılması konusundaki taleplerini dile getiren Ünal; ” Merhum başkanımız Polatlı’mızın tarihi anlamda hafızasıydı. Polatlı bu bakımdan hafızasını kaybetti. Biz İhsan Edip Doğan isminin Polatlı’mızdaki bir cadde ya da bir parka verilerek yaşatılmasını canı yürekten istiyoruz. Onun Polatlı tarihinin tanıtımındaki gayreti siyaset üstüydü. Bu anlamda Belediye Meclisimize önerge verilmesi noktasında Belediye Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi, partilerimizin ve Belediye Başkanımızın desteğini talep ediyoruz.”
Ünal; ” Merhum başkanımız ve yönetim kurulumuzun, Polatlı ve Haymana için ” Gazi” unvanının verilmesi konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM, hükümet temsilciler, milletvekilleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş dünyasının temsilcilerine talebimizi içeren mektupların hazırlanması ve ziyaretlerin gerçekleştirilmesi konusundaki gayretlerimize de devam edeceğiz. Yine merhum başkanımızın, Kırım savaşı, Osmanlı dönemi savaşları, Sarıkamış, Kore, Kıbrıs ve Zeytin dalı harekâtını kapsayan 32 bin resimden oluşan bir çalışması olmuştu.
Bu çalışmayı gençliğe aktarmak ve üzerinde çalıştığı ve tamamlamak üzere olduğu kitabın basımı noktasında girişimlerde bulunmak da önceliğimizdir.”
Ankara eski Vali yardımcısı Selahattin Ekremoğlu ve eşi TEMA Vakfı Ankara temsilcisi Mukadder Ekremoğlu, Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği’ne başsağlığı ziyaretinde bulunarak üzüntülerini dile getirdi. POTA Genel Koordinatörü Emekli Alb. Kadim Koç ile birlikte ziyarette bulunan Selahattin Ekremoğlu; ” Merhum İhsan Edip Başkanımızla Polatlı’daki tüm şehitlerimizin kayıtlarının bulunarak arşivlenmesi noktasında çalışmalarımız mevcuttu. Polatlı’nın tarihi anlamda tanıtımı noktasındaki gayretleri unutulmaz”, Mukadder Ekremoğlu ise; ”Doğan ailesine başsağlığı dileklerimizi iletmek üzere geldik. TEMA Vakfı olarak merhum İhsan Edip Başkanımızın anısına Elazığ Bademli Hatıra Ormanımıza 3 adet fidan dikilmiştir. Doğan ailesinin, Polatlı’mızın acısını yürekten paylaşıyor, merhum İhsan Edip Doğan’a Allahtan rahmet ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.