Türkiye'nin saygın ekonomistlerinden biri olan Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, kariyeri ve akademik birikimi ile ekonomi dünyasında adından söz ettiren bir isim olarak öne çıkıyor. Aydın doğumlu olan Eryılmaz, 1982 yılında dünyaya gelerek ekonomiye duyduğu ilgiyi yüksek öğrenim yıllarında daha da pekiştirdi. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde aldığı eğitimle temellerini atan Eryılmaz, akademik kariyerine öğrenme tutkusunu ve araştırma isteğini yansıtan başarılarla devam etti.

Coşkun Yıldırım kaç yaşında neden görevden alındı? Coşkun Yıldırım kimdir görevden mi alındı? Coşkun Yıldırım kaç yaşında neden görevden alındı? Coşkun Yıldırım kimdir görevden mi alındı?

Doç. Dr. Filiz Eryılmaz Kimdir?

Aydın doğumlu olan Eryılmaz, 1982 yılında hayata gözlerini açmıştır. İktisadi ve idari bilimlere olan ilgisiyle Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimine başlamış ve bu eğitimini 2004 yılında birincilikle tamamlamıştır. Kariyerine olan tutkusuyla 2005 yılında yüksek lisansını da aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlayan Eryılmaz, daha sonrasında doktora eğitimine devam etmiş ve 2014 yılında doktor unvanını elde etmiştir.

Eryılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü, İktisat Politikası ana bilim dalında akademik kariyerine yoğun bir ilgi ve azimle devam etmiştir. Araştırma görevlisi olarak başladığı akademik yolculuğunu, Dr. Öğretim Üyesi unvanıyla sürdürmüş ve 2021 yılı itibarıyla da Doçent unvanına yükselerek ulusal ve uluslararası ekonomik konularda katkılarını sürdürmektedir. Filiz Eryılmaz, iktisat alanındaki bilgi birikimi ve araştırmalarıyla ekonomi dünyasında parlak bir kariyere sahip olarak öne çıkmaktadır.