Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız ve örtü yangını, itfaiye ekiplerinin ve vatandaşların yoğun uğraşları sonucu söndürüldü. Yangını söndürmek için müdehale eden çok sayıda vatandaş hayatını kaybederken çoğu kişide yaralandı. 

Naci Görür’den korkutan açıklama: "Yakınsan kıyametin içindesin" Naci Görür’den korkutan açıklama: "Yakınsan kıyametin içindesin"

Diyarbakır Ve Mardin Yangını Can Kaybı 12'Ye Yükseldi (1)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yangından etkilenen vatandaşların sağlık durumları hakkında yaptığı paylaşımda, 11 kişinin hayatını kaybettiğini 78 kişinin ise yaralandığı bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştı.

CAN KAYBI SAYISI 12 OLDU

Bakan Koca, bugünkü yaptığı paylaşımda, yangın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısında artış olduğunu açıkladı. Bakan Koca'nın paylaştığı bilgilere göre, hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Bakan Koca konuya dair yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Diyarbakır ve Mardin’de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda"

Kaynak: HABER MERKEZİ